Žiemos ekranai: Henri-Georges’o Clouzot „Pragaras“

Festivalis
Originalus pavadinimas

L'enfer d'Henri-Georges Clouzot

Šalis

Prancūzija

Metai
2009 m.
Žanras
Dokumentika
Trukmė
94
Cenzas
N-13
Originalo kalba

prancūzų k.

Subtitrai

lietuvių, anglų k.

Režisierius
Serge Bromberg, Ruxandra Medrea
Vaidina

Romy Schneider, Serge Reggiani, Bérénice Bejo, Jacques Gamblin

1964-aisiais režisierius Henri-Georges’as Clouzot vaidinti savo filme „Pragaras“ pakviečia garsius aktorius Romy Schneider ir Serge’ą Reggiani. Filmo biudžetas neribotas, bet režisieriaus sumanymas neaiškus ir paslaptingas. „Pragaras“ turėjo būti didelis įvykis kino pasaulyje, bet po trijų savaičių filmavimas buvo nutrauktas, o filmuota medžiaga taip ir neišvydo dienos šviesos.

Pusę šimtmečio dulkėję filmo kadrai buvo atrasti iš naujo, įamžinti stulbinantys vaizdai pranoko netgi paties Clouzot lūkesčius. Juose užfiksuota tamsi asmeniška režisieriaus vizija. „Pragaras“ – istorija apie pavydą ir beprotybę, niūri kaip ir prakeiksmas, lydėjęs visą filmavimo procesą. Nagrinėdami šiuos kadrus ir jų užkulisius, nemažai sužinome ir apie Henri-Georges’ą Clouzot – genialų režisierių, turėjusį visišką kūrybinę laisvę, kuri, galbūt, prisidėjo prie tragiško „Pragaro“ likimo.

Romy Schneider dar niekada nebuvo tokia graži ir kvapą gniaužianti, kaip šiame filme. Joks kūrėjas nebuvo taip susiliejęs su savo sukurtais veikėjais, kaip Clouzot „Pragare“.

Šiame dokumentiniame filme iš naujo surinkti „Pragaro“ kadrai, papasakotos nutrūkusio filmavimo aplinkybės ir pagaliau atskleista Clouzot vizija.