„Romuvos“ lauko kino uždarymo filme – kova už laivę ir svajones

Du mėnesius rodomi „Romuvos” lauko kino seansai prie Kauno pilies ir „Romuvos” lauko salėje baigiasi. Paskutinysis kino seansas nemokamas - prie Kauno pilies žiūrovai matys filmą „Irano reivas”. Filmą pristato žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

Penkioliktasis ilgametražis filmas „Romuvos” lauko kine - „Irano reivas” („Raving Iran”), kuris laikomas populiariausiu 2016-tų metų festivalio „Nepatogus kinas” filmu.  Kino juostos herojai - Anoosh ir Arash. Vaikinai yra Teherano (Irano sostinės) pogrindinės „techno” muzikos scenos pionieriai. Jie nesėkmingai bando pardavinėti savo įrašus, tačiau net atsispausdinti albumo viršelį be valdžios leidimo yra nelegalu. Pavargę slapstytis nuo policijos ir savo stagnuojančios karjeros, jie organizuoja paskutinės minutės vakarėlį dykumoje. Kuomet Anoosh sulaiko policija, vilties, atrodo, nebelieka. Tačiau reikalus pakeičia vienas telefono skambutis – vyrukų kuriama muzika patiko vieno didžiausių „techno” muzikos festivalių pasaulyje organizatoriams. Vaikinai kviečiami atvykti į Šveicariją. Didžiausiame Šveicarijos mieste Ciuriche jie pasijaučia kaip svajonėje – interviu radijo stotims ir žurnalams, milijonai reiverių ir kiti didžėjai nubloškia juos į kitokį pasaulį. Gyvenimu besimėgaujantys vaikinai priversti apsispręsti - likti čia, ar grįžti namo į Teheraną, kur vakarietiška stiliaus muzika yra draudžiama.

Filmo režisierė Susanne Regina Meures ir „Irano Reivas” Ciuricho ir Kicbiuhelio filmų festivalyje laimėjo apdovanojimus už geriausią dokumentinę kino juostą.

Filmo anonsą žiūrėkite čia: https://www.youtube.com/watch?v=4kcrgDYR8yA

Primename, kad paskutiniai kino seansai šią savaitę taip pat vyks „Romuvos“ lauko salėje. Antradienį žiūrovai matys filmą „Mokytoja“, o trečiadienį – praėjusią savaitę įvykusią smagią premjerą - „Kartą Rytų Europoje“. 

Kad kelionė į smagią kino savaitę Kauno kino centre „Romuva” būtų pigesnė, o parkavimas patogesnis, rekomenduojame vykti į filmų peržiūras su „City Bee” automobiliais. Jei nuspręsite grįžti autobusu ar taksi - kviesime vaišintis „Raudonų plytų” alumi, o saldžiųjų gėrimų mėgėjai galės gurkšnoti „Fentimans” limonadus. Praalkus galėsite užkąsti kauniečių mylimos kavinės „Kultūra” tiekiamais užkandžiais.

Bilietus į kino seansus galite įsigyti www.tiketa.lt 

Bilietais rekomenduojame pasirūpinti iš anksto, nes įprastai kino seanso dieną bilietų nelieka.