Pernelyg laisvas žmogus

Originalus pavadinimas

The man who was too free

Šalis

Rusija

Metai
2016 m.
Žanras
Dokumentika
Trukmė
126
Originalo kalba

Rusų

Subtitrai

Lietuvių

Režisierius
Vera Krichevskaya

Ambasadorius Vygaudas Ušackas ir EDOX dokumentinių filmų festivalis maloniai kviečia į filmo „Pernelyg laisvas žmogus" apie Borisą Nemcovą premjerą Lietuvoje.

Boriso Nemcovo biografija atspindi paskutiniųjų 25 metų Rusijos istoriją. Pasakojimas prasideda 1990-iaisiais, kai buvo prognozuojama, kad Nemcovas taps naujuoju šalies prezidentu ir baigiasi jo nužudymu ant Moskvoretsky tilto, netoli Raudonosios aikštės už politinės opozicijos palaikymą ir keliamus protestus. Nemcovas vienintelis Rusijos politikas pasižymėjęs dvidešimtajame ir dvidešimt pirmajame amžiuose, jo pasiekimai skaičiuojami nuo žiniasklaidos laisvės iki naftos kainų mažinimo. 

Filmo autoriai surinko unikalią archyvinę medžiagą, todėl tai nėra įprastas biografinis kūrinys, papasakotas B. Nemcovą pažinojusių žmonių lūpomis. „Pernelyg laisvas žmogus“ – tai B. Nemcovui esant gyvam nufilmuotų intriguojančių siužetų, niekur nerodytos istorinės informacijos ir jo bendražygių prisiminimų sintezė.

Po seanso vyks susitikimas su filmo prodiuseriu Mikhail Fishman, bilietų skaičius ribotas, tad rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto.