NOCTURAMA

Originalus pavadinimas

NOCTURAMA

Šalis

Prancūzija, Vokietija, Belgija

Metai
2016 m.
Žanras
Trileris
Trukmė
130
Cenzas
N-13
Originalo kalba

prancūzų

Subtitrai

lietuvių

Režisierius
Bertrand Bonello
Apie režisierių

Bertrand Bonello (gim. 1968 m. Nicoje, Prancūzijoje).

Režisieriaus filmografija

„Kažkas organiško“ (1998), „Pornografas“ (2001), „Tiresija“ (2003), „Apie karą“ (2008), „Tolerancijos namai“ (2011), „Ingrida Kaven: muzika ir balsas“ (2012), „Sen Loranas. Stilius – tai aš“ (2014), „Nocturama“ (2016, „Kino pavasaris“), „Sara Vinčester, operos fantomė“ (2016, trumpametražis, „Kino pavasaris“). 

Scenarijaus autorius
Bertrand Bonello
Prodiuseris
Edouard Weil, Alice Girard, Christoph Friedel, Claudia Steffen, Genevieve Lemal, Olivier Père, Bertrand Bonello
Operatorius
Léo Hinstin
Garso takelis
Bertrand Bonello
Vaidina

Finnegan Oldfield, Vincent Rottiers, Hamza Meziani, Manal Issa, Martin Guyot, Jamil McCraven, Rabah Nait Oufella, Laure Valentinelli, Ilias Le Doré, Robin Goldbronn, Luis Rego, Hermine Karagheuz, Adèle Haenel

IMDB reitingas
7.10

Vieną dieną grupė jaunų paryžiečių pradeda savo misiją pagal tiksliai sudėliotą planą: tuo pačiu metu jie turi susprogdinti kelis svarbius objektus Paryžiuje. Jaunuoliai, kaip ir dabartinė prancūzų visuomenė, yra ir baltaodžiai europiečiai, ir afrikiečių kilmės, ir iš Artimųjų Rytų imigrantų šeimų. Filme nėra jokių užuominų apie religinį ekstremizmą, veikiau pagrindiniai personažai tiesiog bodisi sistema ir visuomene, kurioje gyvena. Pirma filmo dalis labai dinamiška: daug judėjimo ir veiksmo, kol jaunuoliai vykdo nurodymus. Po įvykdytų išpuolių jie susirenka didžiuliame tuščiame prekybos centre ir kažko laukia. Tačiau tolesnių nurodymų vis nėra.

„Filmo idėja režisieriui kilo gerokai anksčiau, nei buvo įvykdyti teroristiniai išpuoliai Prancūzijoje. Tiesiog nemalonus sutapimas, kad filmas pasirodė ekranuose gana greitai po kruvinų įvykių. Istorija pasirodys gana dviprasmiška ir kontroversiška, bet ne dėl to, kas joje atskleidžiama, veikiau dėl to – kas ne. Kils nemažai klausimų. Ganėtinai šokiruoja ir valdžios idėja, kaip turi būti kovojama su teroristais, nepriklausomai nuo jų amžiaus.“ (S. Lingevičiūtė)

Vaizdo įrašai