Žiemos ekranai. Atidarymas: Kamilė (Camille)

Festivalis
Originalus pavadinimas

Camille

Šalis

Prancūzija, Centrinė Afrikos Respublika

Metai
2019 m.
Žanras
Drama
Trukmė
90
Cenzas
N-13
Originalo kalba

prancūzų k., sangų k., anglų k.

Subtitrai

lietuvių ir anglų k.

Apdovanojimai

Lokarno kino festivalio publikos simpatijų apdovanojimas.

Režisierius
Boris Lojkine
Apie režisierių

Apsigynęs disertaciją apie krizę ir istoriją, filosofijos mokslų daktaras Boris’as Lodjkine (1969) nutraukė universitetinę karjerą ir išvyko gyventi į Vietnamą, ten sukūrė du dokumentinius filmus. Afrikoje sukurtas ir Kanų kino festivalyje apdovanotas Viltis (2014) – pirmasis režisieriaus vaidybinis filmas. Naujausio Lojkine filmo Kamilė (2019) premjera įvyko Lokarno kino festivalyje, filmas laimėjo publikos simpatijų apdovanojimą.

Režisieriaus filmografija

Viltis (2014), Kamilė (2019).

Vaidina

Nina Meurisse, Fiacre Bindala, Bruno Todeschini, Grégoire Colin, Augustin Legrand, Michael Zumstein

Pradedanti fotožurnalistė Camille’ė Lepage atvyksta į Centrinę Afrikos Respubliką rengti reportažo apie regione prasidedantį pilietinį karą. Regėdama ginkluotų konfliktų alinamos šalies kasdienybę iš arti, Camille’ė negali likti nuošalyje: tvirtai tikėdama šviesesniu rytojumi, ji nepailsdama kovoja, kad konfliktas neliktų nepastebėtas pasaulyje.

Tikrais įvykiais paremta biografinė drama – antrasis Boris’o Lodjkine’o vaidybinis filmas, kuriame pilietinio karo absurdas ir intensyvūs karo reporterių darbo užkulisiai atskleidžiami oriai ir tikroviškai, išvengiant sentimentalaus herojiškumo klišių.