VTTFF: Prieš srovę

Festivalis
Originalus pavadinimas

Trumpametražių filmų programa

Cenzas
N-16
Subtitrai

lietuvių k.

Marina
Rež. Julia Roesler, 2018, Vokietija, 28 min., dokumentinis, eksperimentinis 

Rumunė slaugytoja Marina dirba kiaurą parą, be išeiginių privačiuose namuose Vokietijoje. Filmas pasakoja apie kasdienį konfliktą: Marina atlieka gyvybiškai svarbų emocinį darbą, tačiau pati gyvena toli nuo savo šeimos. Vienumoje dirbdama nepastebimą darbą seno vyro namuose Marina įkūnija „Pigią Rytų Europos darbo jėgą“.

Istorija / Story
Rež. Jolanta Bankowska, 2019, Lenkija , 5 min., animacinis

„Istorija“ apmąsto šiuolaikinį žmogų technologijų viešpatavimo laikais. Žiūrėti istorijas – populiari funkcija daugelyje socialinių tinklų platformų – matome vienišus arba jau abejingus juos supančiai tikrovei žmones. Veiksmas apima vieną dieną, jis papasakotas trumpomis, dažnai autoironiškomis scenomis, kuriose virtualus pasaulis įsismelkia į tikrovę.

Brolystė / Brotherhood
Rež. Meryam Joobeur, 2018, Kanada, Tunisas, Kataras, Švedija, 25 min., vaidybinis 

Mahometas yra giliai sukrėstas ir įtarus, kuomet namo, į Tuniso kaimą, sugrįžta nutolęs vyriausias sūnus Malekas, vedinas jauna, paslaptinga žmona. Emociniai šeimos susitikimo sunkumai ir praeities žaizdos nulems tragiškas pasekmes.

Katino dienos / Cat Days
Rež. Jon Frickey, 2018, Vokietija, Japonija, 11 min., animacinis 

Džirui bloga. Jo tėvas nuveža jį pas gydytoją. Gydytoja nustato nepavojingą diagnozę, tačiau ji sudrebina berniuko tapatybę.

Kartu į dangų / To Heaven, To Gather
Rež. LI-Yue Chang, 2018, Taivanas, 24 min., vaidybinis

Trejų metų mergytę Šiao Vu ir jos ožką senelis nuveža ir palieka prie našlaičių namų. Mergaitė skiriasi nuo kitų našlaičių. Ji užsidaro savo pasaulėlyje kartu su ožka ir jai nerūpi būti įvaikintai naujos šeimos. Dėl jos labai nerimauja prieglaudos seniūnė.