VOKIEČIŲ DIENOS: Gundermanas

Originalus pavadinimas

Gundermann

Šalis

Vokietija

Metai
2018 m.
Žanras
Biografinė drama
Trukmė
128
Cenzas
N-13
Originalo kalba

vokiečių

Subtitrai

lietuvių

Režisierius
Andreas Dresen
Scenarijaus autorius
Laila Stieler
Vaidina

Peter Schneider, Bjarne Mädel, Alexander Scheer

Rugsėjo 16-22 d. Kaune vykstančios „Vokiečių dienos“ – renginių ciklas, supažindinantis kauniečius su Vokietijos kultūra, gyvenimo būdu, istorija.

Ekranizuota dainų autoriaus ir atlikėjo Gerhardo Gundermanno (1955-1998) biografija, pasakojanti apie neramų jo gyvenimą VDR. Dienomis Gundermannas dirba ekskavatorininku rudųjų anglių kasykloje Lauzice. Užtat vakarais, po pamainos, lipa ant scenos dainuoti, ir jo muzika jaudina žmones. Jis dainuoja apie gyvenimą ir mirtį, tačiau nevengia ir politinių temų, socialinės kritikos. Devintajame dešimtmetyje už tokias asmeniškas ir autentiškas dainas daug VDR žmonių jį myli ir net garbina. Tačiau tuo pat metu dainius vis konfliktuoja su valdžios instancijomis. Gundermanno populiarumas nenublanko ir nebelikus VDR, priešingai: gerbėjų vis daugėja. Net ir 1995 m. paaiškėjus, kad Gundermannas kurį laiką buvo VDR saugumo informatorius, jo sėkmei tai beveik neturi įtakos – o jis, kad ir turėdamas geras pajamas iš muzikos, toliau kasdien dirba ekskavatorininku rudųjų anglių kasykloje. 1998 m. Gerhardas Gundermannas mirė nuo insulto.

Deutscher Filmpreis 2019 (Lola už geriausią scenografiją, geriausią scenarijų, geriausią vaidybinį filmą, geriausius kostiumus, geriausią pagrindinį vyro vaidmenį, geriausią režisūrą)

 

Vaizdo įrašai