Vilniaus dokumentinių filmų festivalis: Mano Rembrantas

Festivalis
Originalus pavadinimas

My Rembrandt

Šalis

Nyderlandai

Metai
2019 m.
Žanras
Dokumentika
Trukmė
95
Cenzas
N-7
Originalo kalba

anglų, olandų, prancūzų k.

Subtitrai

lietuvių k.

Režisierius
Oeke Hoogendijk
Apie režisierių

Tarptautinio pripažinimo sulaukusi dokumentinių filmų režisierė. Baigusi Utrechto menų mokyklą debiutavo su dokumentiniu filmu „Išgelbėtieji“ ir laimėjo Olandijos kino akademijos apdovanojimą. Režisierės filmai dažniausiai sukasi apie meno pasaulį ir jo užkulisius. Tai ilgai trunkantys projektai, kuriami naudojant specialų metodą, kai filmų scenose užfiksuojama kiek įmanoma daugiau turinio. Vienas ryškiausių jos darbų „The New Rijksmuseum“ – dešimtmetį filmuotas dokumentinis filmas, įamžinęs „Rijks“ muziejaus Amsterdame renovaciją ir reorganizaciją.

Scenarijaus autorius
Oeke Hoogendijk
Prodiuseris
Oeke Hoogendijk, Frank van den Engel
Operatorius
Sander Snoep, Gregor Meerman
Garso takelis
Juho Nurmela, Alex Simu
Platintojas
Discours Film

Filmas siūlo pažvelgti į Rembranto kūrybos kolekcionierių, restauratorių ir prekeivių pasaulio užkulisius. Pasirodo, čia verda aistros, artimos Šekspyro dramoms. Filme Luvro ir Amsterdamo muziejai konkuruoja dėl teisės įsigyti porą meistro paveikslų. Vienas meno kūrinių prekeivis mano, kad atrado nežinomą Rembranto paveikslą. Tačiau, jei paaiškėtų, kad klydo, ši klaida jam kainuotų reputaciją. O didžiausią paveikslų kolekciją turintis turtuolis prisipažįsta bučiavęs Rembranto moters portretą į lūpas...
Režisierei pavyko užsitarnauti filmuojamų asmenų pasitikėjimą – prieš kamerą jie atviri. Žiūrovams suteikiama proga pabūti itin arti: kartu jausti įtampą, nerimauti dėl atomazgos, grožėtis potėpiu ir galbūt net įsimylėti. Galiausiai – permąstyti žmogaus ir meno kūrinio santykį.

„Rembranto darbai yra nepaprastai tikroviški, emocionalūs ir empatiški, rodos, visi, kas išvysta jo paveikslą, leidžiasi į savęs paieškas. Pažiūrėjus šį filmą, galvoje ima suktis klausimas – ne „ką mes darome su Rembranto palikimu?“, o greičiau „ką Rembranto palikimas daro su mumis?“ Režisierė Oeke Hoogendijk.

Vaizdo įrašai