Vilniaus dokumentinių filmų festivalis: Mano meksikietiškas riestainis

Festivalis
Originalus pavadinimas

My Mexican Bretzel

Šalis

Ispanija

Metai
2019 m.
Trukmė
72
Cenzas
N-13
Originalo kalba

ispanų k.

Subtitrai

lietuvių k.

Režisierius
Nuria Giménez
Apie režisierių

Gimė Barselonoje, studijavo žurnalistiką, tarptautinius santykius ir dokumentinio kino režisūrą. Po studijų režisūros žinias gilino įvairiuose meistriškumo kursuose. „Mano meksikietiškas riestainis“ yra pirmasis režisierės ilgametražis filmas.

 

Režisieriaus filmografija

Kafeneio, 2017

Scenarijaus autorius
Nuria Giménez
Prodiuseris
Nuria Giménez
Operatorius
Frank A. Lorang
Garso takelis
Jonathan Darch
Platintojas
Bretzel & Tequila

Pagrindinė programa

 

Stilingas ir gurmaniškas menamosios dokumentikos gardėsis. „Mano meksikietiškas riestainis“ prasideda juodai baltais Antrojo pasaulinio karo lakūnų kadrais, subtitruotais ištraukomis iš Vivian Barrett dienoraščio. Ji pasakoja apie save ir savo vyrą Leoną, kuriam lėktuvo avarijos metu buvo pažeista klausa, ir jis nebegalėjo skraidyti. Leono filmuotoje medžiagoje skleidžiasi prabangus poros gyvenimas. Sužinome, kad jis sukūrė veiksmingus antidepresantus bei žavisi automobiliais. Šeimyninio gyvenimo akimirkas lydi Vivian mintys ir pastebėjimai, o abstraktesni vaizdai išreiškia jos baimes ir slaptus troškimus. Dažnai cituojamas indų guru Kharjapallis jai padeda stumtis į priekį kai būna sunku. Žiūrovu yra meistriškai manipuliuojama, tačiau tik filmo pabaigoje paaiškėja, kokiu mastu. Visgi, nepaisant to, kaip filmas buvo sukurtas, atmintyje jis išlieka kaip kūrinys, rafinuotai perteikiantis vidinio ir regimojo pasaulio nesutapimus bei įtampas.

„Gyvenimas tėra dar vienas būdas sakyti tiesą. Troškimas tikėti yra žmogaus, kabančio ant skardžio, ranka, įsikibusi į vienintelį jį išgelbėsiantį akmenį. Tačiau galiausiai žmogus visada nukrenta, nes akmuo tėra iliuzija, kaip ir pats skardis. Mirtis yra pabudimas iš sapno, kuriame galbūt susapnuota esmė. Kuriame begalybė turi pradžią, pabaigą ir prasmę.“ Neegzistuojantis rašytojas Paravadinas Kanvaras Kharjappallis