Vilniaus dokumentinių filmų festivalis: Antra rega

Festivalis
Originalus pavadinimas

The Two Sights / an Dà Shealladh

Šalis

Kanada, Jungtinė Karalystė

Metai
2020 m.
Žanras
Dokumentika
Trukmė
90
Cenzas
N-13
Originalo kalba

škotų gėlų, anglų k.

Subtitrai

lietuvių k.

Režisierius
Joshua Bonnetta
Apie režisierių

Muzikos ir kino menininkas, kuriantis audiovizualines instaliacijas, performansus bei kino parodas. Jo projektuose garso dizainas dažnai jungiamas su Musique concrète stiliumi taip sukuriant naujas garso ir vaizdo santykio formas. J. Bonnetta darbai rodyti įvairiuose festivaliuose ir muziejuose, tokiuose kaip Berlyno kino festivalis, Modernaus meno muziejus Niujorke (MoMA), Toronto kino festivalis. Režisierius yra Kino, fotografijos ir medijų meno fakulteto Itakos koledže (JAV) docentas.

Scenarijaus autorius
Joshua Bonnetta
Prodiuseris
Joshua Bonnetta
Operatorius
Joshua Bonnetta
Garso takelis
Joshua Bonnetta
Platintojas
Canada Council for the Arts

Specialioji programa „Anapusybės atropologija“

Išorinių Hebridų salose netoli Škotijos krantų egzistuoja ypatinga tradicija iš kartos į kartą perduoti gebėjimą nuspėti ateitį. 2017–2019 m. Kanados menininkas Joshua Bonnetta leidosi į savotišką ekspediciją – tyrinėti šių salų kraštovaizdžių ir rinkti tautosakos. Rezultatas – 16 mm juosta nufilmuoti užburiantys peizažai, kuriuos lydi keisti, kartais baugūs vietinių pasakojimai apie sudegusius kaimus, į krantą išmestus banginius, vaiduoklius, paskendusius arklius. Jų dainos ir balsai mena asmeninius bei salose nutikusius įvykius. Fone girdėti vandens teliuškavimas, paukščių balsai, šnaresiai... Visapusiška audiovizualinė patirtis leidžia žiūrovui įsijausti ir patikėti šiuo stebuklingu Škotijos salų pasauliu.

 

„Kaimelyje, Luiso salos pietryčiuose, gyveno pora. Vieną dieną savo maža valtele vyras išplaukė žvejoti…“ Vieno salos gyventojo pasakojimas.

Vaizdo įrašai