Veiksmo savaitėje „Kartu" - edukacinės peržiūros ir aptarimai

Jau tapo tradicija kasmet Veiksmo mėnesiui „Be patyčių“ pasiūlyti specialią edukacinę kino programą vaikams ir jaunimui. Kauno kino centras „Romuva“ ir šiemet organizuoja specialius edukacinius kino seansus su diskusijomis po jų kovo 9-20 dienomis veiksmo savaitė „Kartu“.

„Jau trečius metus iš eilės kino teatre mes nekalbame apie patyčias, o stengiamės akcentuoti draugystę, išskirtinumą ir buvimą kartu. Todėl ir 2020 metų veiksmo savaitės „Kartu“ tema pasirinkta neatsitiktinai – tai komandinis darbas.“ - teigia programos iniciatorė kino edukatorė Gintarė Pranarauskaitė.

Šių metų filmų programoje yra 4 filmai, skirtingoms amžiaus grupėms, net 2 iš šių filmų yra muzikiniai. Filmai „Pašėlusios gastrolės“ (6-9 klasėms) ir „Panelė Rūgštynė“ (8-11 klasėms) pasakoja apie jaunų žmonių norą kurti muziką, repetuoti, priklausyti muzikos grupei, ruoštis koncertams. „Sąvoką komandinis darbas, dažniausiai ir asocijuojame su darbu, tačiau šiais filmais mes norime pasakyti, kad buvimas komandoje – tai ir laisvalaikis, pomėgiai, draugystė, skirtingi charakteriai ir savi iššūkiai apie tai ir diskutuosime po šių filmų kartu su režisieriumi Gildu Aleksa bei muzikos grupės „Wolfsome“ muzikantu, pedagogu Luku Rimkevičiumi.“

Filmas „Falkonai“ (3-6 klasėms) taip pat yra komandinis filmas, pasakojantis apie futbolo varžybas Islandijoje. Šio filmo akcentai – lyderystė, bendro tikslo siekimas ir pagalba draugui, net jeigu šis ir iš priešininkų komandos.

„Godonas ir Padi“ (1-2 klasėms) pačiai jauniausiai auditorijai skirtas filmas, pasakoja apie nuoširdžią draugystę ir pagalbą vienas kitam nepaisant amžiaus ir kitų skirtumų.

Visi programos filmai kovo 9-20 dienomis yra lydimi filmo pristatymų ir diskusijų po jų, kurias ves režisierius Gildas Aleksa ir pedagogas Lukas Rimkevičius. Ši programa nėra įtraukta į Kultūros paso programą, todėl bilietų kainos yra iki 50 mokinių po 3 eur/asm., virš 50 – 2,5 eur/asm.

Būtina išankstinė registracija telefonu: 867025508.

Kauno kino centras „Romuva“ yra įsikūręs laikinojoje kino salėje Kęstučio g. 62, Nacionalinio dramos teatro kiemelyje.

Praėjusių metų veiksmo savaitės „Kartu“ programoje dalyvavo apie 3500 moksleivių.