Veiksmo savaitėje „Kartu“- dėmesys tikrai draugystei

 Nuo kovo 26 dienos ir visą balandžio mėnesį Kauno kino centras „Romuva“ prisideda prie devintą kartą „Vaikų linijos“ organizuojamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ ir kviečia į specialias edukacines veiklas vaikams ir jaunimui programoje „Kartu“. Šiais metais matysite ryškiausius edukacinius filmus bei diskusijas su svečiais: „Vaikų linija“, Dainavos poliklinikos Jaunimo centro psichologais, vaikų psichologais, kino edukacijos specialistais.

Pagrindinė veiksmo savaitės „Kartu“ programos tema – tikra draugystė. Filmai ir susitikimai kvies diskutuoti apie tai, kas yra tikra draugystė, toksiška draugystė, nesmurtinė komunikacija. Kaip atpažinti žmones, kurie iš tikrųjų mus supranta ir priima tokius, kokie esame.

Praėjusiais metais filmų programoje „Kartu“ Kauno kino centre „Romuva“ buvo kalbėta apie tai, kad nereikia bijoti išsiskirti iš kitų, nebijoti būti savimi. Viena iš populiariausių praėjusių metų trumpametražių dokumentinių filmų programų taip ir vadinosi „Noriu būti savimi“. Ją pamatė daugiau nei pusantro tūkstančio 4-8 klasių moksleivių iš Kauno miesto ir rajono mokyklų.

Šių metų programoje taip pat regėsime šios temos atspalvių, nes tai yra labai svarbu mūsų augančioje ir bręstančioje visuomenėje, tačiau šį kartą dar labiau akcentuosime tikrą draugystę ir tikrąsias vertybes, kurios daro mus laimingais.

„Visi žinome tą jausmą, kai norime pritapti prie šaunesniųjų, populiariųjų grupės. Nenorime būti vieni ar atstumti ir dėl to dažnai stengiamės kažkaip save pakeisti, prisitaikyti. Tačiau nebūtinai tai yra tie žmonės, prie kurių verta taikytis. Todėl mes ir kalbame apie draugystę, nes tikri draugai nesistengia tavęs pakeisti. Būtina apie tai kalbėti kuo anstesniame amžiuje, nes pastangos prisitaikyti dažnai veda prie netolerancijos kitokiems, dėl to kyla patyčios, neigiamos emocijos ir problemos mokyklose“ - apie programos temos pasirinkimą pasakoja veiksmo savaitės „Kartu“ iniciatorė, edukacinių programų koordinatorė Gintarė Pranarauskaitė.

Šiais metais planuojamos dviejų pagrindinių edukacinių filmų peržiūros „Naujokas“ (3-8 klasėms) ir „Gerumo stebuklas“ (9-12 klasėms). Abu filmai turi vienijančią liniją – tai jauno žmogaus pastangos prisitaikyti naujoje aplinkoje. Skirtingos pagrindinių veikėjų istorijos paliečia tas pačias emocijas – baimę, gėdą, norą turėti draugų.

Filme „Naujokas“ pajausite labai daug emocijų: svetimos gėdos, pirmosios meilės, džiaugsmo ir liūdesio, visi šie jausmai susipina į vieną nuotaikingą filmą, kupiną pokštų, keistuolių draugų. Filmas skirtas 3-8 klasių mokiniams, tačiau daug pažįstamų jausmų atpažins ir suaugę. Daugiau informacijos apie filmą: http://kcromuva.lt/naujokas

Filmas „Gerumo stebuklas“ kalba taip apie bandymą pritapti, tačiau šio pagrindinio herojaus išgyvenimai skaudesni, nes jis gimė deformuotu veidu ir jam pritapti prie bendraamžių sunkiau. Filmas skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams. Daugiau informacijos apie filmą: http://kcromuva.lt/gerumo-stebuklas.

Į edukacinius filmus galima registruotis surinkus ne mažesnę nei 30 žmonių grupę darbo dienomis. Būtina išankstinė registracija telefonu 867025508 arba el.paštu gintare.pranarauskaite@kcromuva.lt

Bilietų kainos iki 50 mokinių – 3 eur/asm., virš 50 – 2,5 eur/asm.
Vietų skaičius ribotas, salėje yra 120 vietų. Būtina išankstinė registracija.