Trumpas kinas. Lietuviški filmukai vaikams

1-4 klasė
Originalus pavadinimas

Trumpas kinas. Lietuviški filmukai vaikams

Šalis

Lietuva

Metai
2019 m.
Žanras
Animacija
Trukmė
50
Cenzas
V
Originalo kalba

lietuvių

„Lietuviški filmukai vaikams“ – nuotaikinga, įkvepianti ir pamokanti lietuvių kūrėjų trumpųjų filmų programa, skirta mažiesiems kino mylėtojams. Programoje pristatomi 3 animaciniai filmukai, nukeliantys į ryškius ir spalvotus pasaulius, kuriuose išvysite meškino Miko ir jo geriausių draugų voverės Sonatos bei katino Gabrieliaus nuotykius, linksmąją arkliukę Barborą ir jos pasirengimą Kalėdų šventei bei protingiausia pasaulyje trokštančią būti mergaitę Matildą.

Filmukų programą sudaro animaciniai trumpametražiai lietuviški filmai „Matilda ir jos atsarginė galva“ (rež. Ignas Meilūnas, animacinis 2020, 13 min.), „Pieno baras“ (rež. Urtė Oettinger, animacinis 2019, 13 min.), „Šokliukė ir Kalėdų eglutė“ (rež. Katerina Vykhodseva, animacinis 2018, 24 min.).

„Matilda ir atsarginė galva“, rež. Ignas Meilūnas, animacinis 2020, 13 min.

Tai istorija apie mergaitę, trokštančią būti protingiausia pasaulyje. Kai visi išmokti dalykai nebetelpa į galvą, mama jai nuperka atsarginę. Dvi galvos – tikrai geriau nei viena. Tačiau greitai Matildai tampa nebeaišku, kurią galvą kada nešioti, o galiausiai atsarginė galva kažkur dingsta. Nežinia, ką reikėtų daryti, jei ne per langą įskridęs kiemo vaikų nuspirtas kamuolys. Jis visam laikui pakeičia Matildą.

„Pieno baras“, rež. Urtė Oettinger, animacinis 2019, 13 min.

Kasdien po pamokų Mikas ir jo geriausi draugai voverė Sonata bei katinas Gabrielius susitinka Pieno bare. Vieną dieną draugai jame netikėtai atranda nuotrauką, kurioje – į Miką be galo panašus meškinas, bandelių valgymo čempionas. Galbūt tai Miko tėtis? Bandydami tai išsiaiškinti ir surasti legendinį čempioną, draugai ima organizuoti Pieno baro čempionatą. „Pieno baras“ – nuotaikingas animacinis filmas visai šeimai apie nuoširdumą ir tikrus draugus, kurie tampa šeimos dalimi.

„Šokliukė ir Kalėdų eglutė“, rež. Katerina Vykhodseva, animacinis 2018, 24 min.

Šokliukės gimtajame miestelyje viskas alsuoja džiaugsmo kupinu šurmuliu, nes artėja Kalėdos. Visi namai išpuošti gražiomis Kalėdų dekoracijomis. Visi, išskyrus vieną... Barbora buvo tiek užsiėmusi rengdama kalėdinį vakarėlį, kad visiškai pamiršo apie Kalėdų eglutę! Šokliukė imasi iniciatyvos ir iš palėpės atneša seną dirbtinę eglutę. Tačiau dirbtinei eglutei sulūžus, iki kalėdinio vakarėlio pradžios reikia surasti naują eglutę.

 

 

Rekomenduojama priešmokyklinėms grupėms, 1–3 kl. mokiniams.

Ugdymo sritys: dorinis ir meninis ugdymas, aplinkos pažinimas, bendrosios kompetencijos.

 

Vaizdo įrašai