Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF)

Ilgai lauktas Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) sugrįžta ir visus maloniai kviečia apsilankyti. Tai seniausias dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse, kuris šiemet vyks 16-tą kartą. Prasidėjęs Vilniuje rugsėjo 19 d. į Kauno kino centrą „Romuva“ jis atkeliaus rugsėjo 23–25 d.

Festivalį atidarys jautrus italų režisieriaus Sandro Bozzolo filmas „Nijolė“, kuriame įamžintas politiko Antano Mockaus ir jo mamos menininkės Nijolės Šivickas ryšys. „Pradžioje maniau, kad tai bus biografinė istorija, portretas, bet šiandien su komanda pristatome filmą apie meilę ir kūrybą, apie šeimą, atmintį ir laisvę“, – pasakoja S. Bozzolo.

Kaune dokumentikos mėgėjai galės pamatyti tris filmus iš pagrindinės programos: „Balsai iš jūros“ (rež. Kim Hopkins), „Menininkai iškrypėliai“ (rež. Beatrice Behn, René Gebhardt), „Herzogas/Gorbačiovas“ (rež. Werner Herzog).

Specialiojoje programoje „Jono Meko portretai“ kauniečiams bus parodytas dokumentinis pasakojimas „Jonas džiunglėse“ (2013). Tai jau trečiasis vokiečių režisieriaus Peterio Sempelo filmas apie nepriklausomo kino krikštatėvį ir vieną žymiausių pasaulio lietuvių.

Specialiajame seanse kauniečiai išvys režisieriaus Jeffrey Perkinso filmą „George: Jurgio Mačiūno ir Fluxus istorija“, turtingą archyvinės medžiagos.

Festivalio žiūrovai galės ne tik išvysti ryškiausius pastarųjų metų dokumentinius filmus, bet ir susitikti bei pabendrauti su festivalio svečiais: Antanu Mockumi, Peteriu Sempelu, Jeffrey Perkinsu.

 

Daugiau informacijos: vdff.lt