Tarptautinė žmonių su negalia diena: Mari istorija

Įėjimas su nemokamais kvietimais
Originalus pavadinimas

Marie Heurtin

Šalis

Prancūzija

Metai
2014 m.
Žanras
Biografinė drama
Trukmė
95
Originalo kalba

prancūzų

Subtitrai

lietuvių

Režisierius
Jean-Pierre Améris
Scenarijaus autorius
Jean-Pierre Améris, Philippe Blasband

Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga kviečiame į nemokamą filmo peržiūrą. Įėjimas su nemokamais kvietimais, kuriuos bus galima atsiimti parodžius NEĮGALIOJO PAŽYMĖJIMĄ kasoje nuo lapkričio 26 dienos 16:00 val. Vietų skaičius ribotas. 

Filmas „Mari istorija“ paremtas tikrais įvykiais, vykusiais Prancūzijoje, vėlyvajame XIX amžiuje. Antroje XIX amžiaus pusėje, Larnay Institutas, vienuolynas netoli Poiterio, vadovaujamas „Išminties seserų“, subūrė grupę kurčių ir aklų vaikų, suteiktė jiems išsilavinimą ir išmokė juos bendrauti ženklų kalba.

Gimusi kurčia ir akla, Marie Heurtin, sulaukusi 14 metų amžiaus, nebuvo pajėgi bendrauti su pasauliu. Nepaisant gydytojo rekomendacijos, kuris manė ją esant protiškai neįgalia, Mari tėvas, nuolankus amatininkas, negali prisiversti jos atiduoti į psichiatrijos prieglaudą. Iš nevilties Mari tėvas nuvyksta į Larney Institutą netoli Poiterio, kur vienuolės rūpinasi jaunomis, kurčiomis moterimis.

Nepaisant Vyriausios Motinėlės skepticizmo, jauna vienuolė, Sesuo Margarita, paima šį „laukinį mažą gyvūną“ į savo prieglobstį ir daro viską, ką tik gali, kad išlaisvintų ją iš tamsos. Nepaisant keletos nesėkmių ir pagundų nuleisti rankas, apsiginklavus džiaugsmingu tikėjimu ir meile, jaunai Mari pasiseka.

„Žmonės, kurie yra laikomi kitokiais, ir todėl atstumti, yra pagrindinė tema mano filmuose, kaip filme ROMANTICS ANONYMOUS. Tai, kas mane jaudina Mari Heurtin istorijoje – išskirtinis Sesers Margaritos charakteris ir jos nepajudinamas įsitikinimas, kad jai pasiseks išlaisvinti jauną Mari iš jos vidinio kalėjimo.“ - teigia režisierius J. P. Ameris.

Vaizdo įrašai