Tai tik pasaulio pabaiga

Originalus pavadinimas

Juste la fin du monde

Šalis

Prancūzija

Metai
2016 m.
Žanras
Drama
Trukmė
97
Cenzas
N-13
Originalo kalba

Prancūzų kalba

Subtitrai

Lietuvių

Režisierius
Xavier Dolan
Apie režisierių

Xavier Dolan (gim. 1989 m. Kvebeke, Kanadoje).

Režisieriaus filmografija

„Aš nužudžiau savo mamą“ (2009), „Įsivaizduojamos meilės“ (2010), „Bet kokiu atveju Lorens“ (2012, „Kino pavasaris“), „Tomas atvyko į kaimą“ (2013, „Kino pavasaris“), „Mamytė“ (2014, „Kino pavasaris“), „Tai tik pasaulio pabaiga“ (2016, „Kino pavasaris“).

Scenarijaus autorius
Xavier Dolan
Prodiuseris
Xavier Dolan, Nancy Grant, Sylvain Corbeil, Nathanaël Karmitz, Michel Merkt
Operatorius
André Turpin
Vaidina

Nathalie Baye, Vincent Cassel, Marion Cotillard ir kiti.

Šįkart Xavier Dolanas sukūrė filmą pagal prancūzų dramaturgo Jeano Luco Lagarce’o (G. Varnas pastatė spektaklį pagal jo „Tolimą šalį“; Gyčio Ivanausko teatro monospektaklio „Programa“ atsiradimą įkvėpė jo kūryba ir gyvenimas) pjesę.

Nepagydoma liga sergantis rašytojas Luji (Gaspard Ulliel) 12 m. nedrįso grįžti namo ir slėpė diagnozę nuo šeimos (Jeanas Lucas Lagarce’as 1988 m. sužinojo, kad serga AIDS ir iki 1995 m. užbaigė pjesės rankraštį). Galiausiai jis nusprendė prisipažinti artimiausiems žmonėms apie ligą, bet ne visi šeimos nariai pasirengę atleisti Luji tokį ilgą atsiribojimą. Jo atvykimas išprovokuoja namuose chaosą. Mama (Nathalie Baye) stengėsi, kad šeima neišsibarstytų ir liktų vieninga. Meniškoji sesuo (Léa Seydoux) ir audringo charakterio brolis (Vincent Cassel) su intraverte žmona (Marion Cotillard) mėgina neparodyti pagiežos ir užblokuoti negatyvius prisiminimus. Susitaikymui tereikia gebėjimo išklausyti ir bent šiek tiek meilės.

„Visiškai kitoks Xavier Dolano kūrinys. Kamerinės dramos neaplenkia režisieriui būdingas braižas, vizualus stilius, artimas ryšys su muzika, bet čia jis aštriai provokuoja filmuodamas aktorių veidus ypač stambiu planu ir išspaudžia sukrečiančias emocijas.“ (E. Pukšta)

Vaizdo įrašai