„Smalsučių kine" smagios veiklos vaikams savaitgaliais

Rugsėjo 14 d., šeštadienį, Kauno kino centre „Romuva“ prasidėjo nauja speciali edukacinė kino programa vaikams ir jų tėveliams „Smalsučių kinas“. Iki pat gruodžio vidurio savaitgaliais mažieji žiūrovai galės ne tik stebėti pačių įvairiausių žanrų filmus iš viso pasaulio, bet ir dalyvauti edukaciniuose animacijos, kino ir vaidybos užsiėmimuose.
„Smalsučių kino“ dirbtuvėse praėjusio šeštadienio popietę dalyvavo visas būrys vaikų kartu su savo tėveliais. Vaikai buvo įtraukti į veiklas, kuriose patys galėjo pamatyti, kaip yra kuriami animaciniai filmai. Kino salėje buvo specialiai vaikams paruošta iš daugiau nei 100 balionų sudaryta figūra, kuri patraukė jų dėmesį nuo pirmųjų renginio minučių. Kiekvienas renginyje dalyvavęs vaikas galėjo pats pamėginti ir susprogdinti po vieną figūros balioną. Ji buvo fotografuojama naudojant sustabdyto kadro techniką. Po eksperimentinės dalies vaikai žiūrėjo vaidybinį, pradinukams skirtą, filmą, o po jo išvydo savųjų dirbtuvių rezultatą – trumpą animacinį filmuką. 
Į renginį mažuosius atvedę tėveliai taip pat su šypsenomis įsitraukė į veiklas: sprogdino balionus, žiūrėjo filmą ir dalinosi patirtimis.
„Daugiau nei penkis metus „Romuva“ aktyviai dirba su moksleivių kino edukacija, kasmet tūkstančiai vaikų žiūri ir analizuoja europietiškus filmus, dalyvauja kino bei animacijos užsiėmimuose. Tačiau šiemet nusprendėme pasiūlyti unikalią programą šeimoms. „Smalsučių kino“ metu mažieji žiūrovai galės susipažinti su įvairių festivalių filmais vaikams, patys kurti filmukus, išbandyti įvairias sustabdyto kadro technikas, naudojant skaitmeninius fotoaparatus, vaidinti ir dalyvauti kitose kino teatro veiklose.“ – teigia Kauno kino centro „Romuva“ edukacinių programų koordinatorė Gintarė Pranarauskaitė.

Rugsėjo 21 d. vaikų laukia ypatingas kino seansas „Princo Achmedo nuotykiai“ ir specialiai šiam filmui sukurta iškarpų animacijos edukacija. Tai pirmasis kino istorijoje ilgametražis animacinis filmas, sukurtas pagal „Tūkstančio ir vienos nakties“ motyvus. Filmą gyvai įgarsins Alvydė Pikturnaitė, Džiugas Gvozdzinskas, Julija Korpačiova ir Saulius Ambrozaitis. „Tai vienintelis tokio tipo kino seansas ir dirbtuvės Kaune. Filmą nuostabiai įgarsina talentingi muzikantai ir aktoriai, o prieš kino filmą vaikai patys, naudodami sustabdyto kadro techniką, bandys suanimuoti vieną iš filmo veikėjų – stebūklingą skraidantį žirgą“ - pasakoja edukacinių programų koordinatorė Gintarė Pranarauskaitė.
Užsiėmimą ves kino archyvaras, ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga" kuratorius Aleksas Gilaitis.
Filmo anonsą galite peržiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=G_9L7r8NIBc

Dalyvavimas galimas įsigijus bilietą į kino seansą. Smalsučių kinas“ planuojamas savaitgaliais iki pat gruodžio mėnesio vidurio. Šeštadieniais vyks edukacinės dirbtuvėlės ir kino seansai, o sekmadieniais tik kino seansai. Programa skirta mokyklinio amžiaus vaikams nuo 7 metų.
Visą programą rasite: https://www.kcromuva.lt/lt/repertuaras

 

Nuotraukos: Mykolas Biržietis
Tekstas: Sima Bartninkaitė