Sau ir draugui

5-8 klasė
Originalus pavadinimas

Trumpametražių dokumentinių filmų programa

Programos filmus vienija draugystės tema. Visi trys filmai kalba apie tai, kaip svarbu būti apsuptam mylinčių žmonių – draugų, tėvų ar rūpestingų gydytojų.

Filmo „Rokenroleriai“ (Rocknrollers, rež. Daan Bol, 2016) herojai pasakoja apie jų muzikos grupei iškilusį iššūkį – vyriausiasis jos narys suserga depresija. Muzika ir draugystė šiame filme pasirodys esanti stipresnė už ligą. Dvylikametė Tėja iš filmo „Tėja“ (Thea, rež. Halvor Nitteberg, 2016) serga epilepsija. Jos gyvenime aplinkinių rūpestis ir palaikymas yra išlikimo sąlyga. Filmo „Skotas + Džulija“ (Scot and Julia, rež. Annelies Kruk, 2016) herojai – pora. Po sunkios traumos penkiolikmetis Scotas sužino, jog nebegalės vaikščioti, tačiau tai jiems netrukdo svajoti apie bendrą ateitį.

Programos trukmė: 60 min., lietuviškai subtitruoti.

Rekomenduojama 5–8 klasėms

Pokalbių temos po filmų: gebėjimas suprasti ir priimti kitą, atvirumas kitoniškumui, asmenybių skirtumai (pomėgiai, elgesys, charakteris), patyčios, emocinis intelektas, emocinis saugumas, jausmų perteikimas kino kalba.

Ugdymo sritys: dorinis, meninis ugdymas, aplinkos pažinimas, pilietinis ugdymas, klasės valandėlė, gimtoji kalba, bendrosios kompetencijos.  

Vaizdo įrašai