„Romuvos“ atidarymas: Naktinis filmų maratonas

Originalus pavadinimas

„Romuvos“ atidarymas: Naktinis filmų maratonas

Trukmė
480
Cenzas
N-16
Subtitrai

lietuvių

Balandžio 22 dieną atgimstantis kino teatras „Romuva“ kviečia į skrydį neatrasto kino erdve!

Atidarymo metu kviesime pažinti modernistines kino teatro erdves, pamatyti čia eksponuojamą parodą, aplankyti kino teatro užkulisius bei išbandyti naująsias kino sales. Pirmųjų lankytojų laukia speciali programa – naktinis filmų maratonas, leisiantis trumpam pamiršti kasdienines problemas ir pasinerti į magišką kino nuotykį. Parinkti filmai su taiklios ironijos ir komedijos elementais pasakos netikėtas paprastų žmonių istorijas. Naktinio filmų maratono metu bus galima išvysti net dvi premjeras, Europos kino apdovanojimuose įvertintą filmą ir specialią programą. Kokios šiuolaikinės juostos džiugins seniausio Lietuvos kino teatro atidarymo proga atskleisime jau netrukus!

Išskirtinis renginio akcentas – naujai įkurtoje Kamerinėje kino salėje lankytojai galės pamatyti 1940 metais balandžio 18 dieną „Romuvos“ atidarymo proga rodytą klasikinį filmą „Didžioji meilės simfonija“, apie kurį to meto spaudoje buvo rašyta: „Tai nepaprasto grožio filma. Tai sužavėtų širdžių melodija. Tai auksinis meilės raštas gyvenimo matmenyse, pilname bandymų ir kančių.“ („Lietuvos žinios“, 1940, bal. 18, p. 5.) Filmas bus rodomas originalo kalba (anglų k.) be subtitrų.

Visiems filmų maratono dalyviams padovanosime Kino namų „Romuva“ kortelę. 

 

Renginio programa:

20:30 val. – atveriamos Kino namų „Romuva“ durys. 

21:15 val. – daniškos komedijos „Laukiniai vyrai“ premjera.

Du vyrai sprunka nuo policininkų, žvėrių, atsakomybės ir sveiko proto. Martinas paliko šeimą, apsitaisė kailiais ir kaip koks vikingas pasitraukė į Norvegijos miškus ieškoti savęs. Visa laimė, kad šokoladukų susimedžioti galima pamiškės degalinėje. Pakeliui jis sutinka naują draugą Musą – sužeistą, nuo teisėsaugos bėgantį narkotikų prekeivį. Kuo pasibaigs ši laukinė kelionė?

23:30 val. – norvegiška komiška drama „Beibis nindzė“.

Dvidešimt trejų Rakelė gerokai per vėlai sužino, kad šeštą mėnesį laukiasi po nenusisekusio vienos nakties nuotykio. Daryti abortą per vėlu, todėl Rakelė nusprendžia, kad vienintelė išeitis – kūdikį atiduoti įvaikinimo tarnyboms. Tada ir pasirodo jis, Rakelės vaizduotėje užgimęs veikėjas – mažylis nindzė. Jis ryžtingai išsiropščia iš jos užrašų knygelės, turėdamas vienintelį tikslą – priversti ją apsigalvoti. Jungdamas vaidybinį kiną ir animaciją, filmas žaismingai balansuoja ant komedijos ir desperatiško egzistencializmo ribos.

1:45 val. – komedijos „Nepakeliamas milžiniško talento svoris“ premjera.

Veiksmo komedija „Nepakeliamas milžiniško talento svoris“ pasakoja apie kažkada garsų aktorių Nikolą Keidžą (kurį vaidina, be abejo, pats Nicolas Cage‘as), dabar išgyvenantį ne pačius geriausius laikus. Kažkada milijonus žmonių savo talentu žavėjęs aktorius sunkiai gauna netgi epizodinių vaidmenų. Tad, kuomet jo agentas suorganizuoja milijono vertą darbelį, Nikolui nelieka nieko kito, kaip priimti pasiūlymą. Įvykiams pasisukus netikėta linkme, pavojus ima grėsti aktoriaus buvusiai žmonai ir dukrai, o pats Nikolas Keidžas pasijunta atsidūręs pavojingiausio savo gyvenimo trilerio epicentre. 

4:00 val. – Vilniaus trumpųjų filmų festivalio parengta speciali programa „Tragikomiški gyvenimai“.

Konsultacija (rež. Adas Burkšaitis, 2021, Lietuva, vaidybinis, 6 min.) Stebime internetinį pokalbį tarp jauno vyro ir vidutinio amžiaus moters. Pokalbiui vystantis pasidaro aišku, kad draugiškas susitikimas nėra pagrindinė skambučio priežastis.

Bumpt / Squish (rež. Xavier Seron, 2020, Belgija, vaidybinis, 21 min.). Flo išvyksta į Marakešą komandiruotei, o Tomas lieka prižiūrėti jų penkiametį sūnų Semą. Flo palieka darbų sąrašą, tačiau Tomas vis tiek pamiršta Semo gitaros pamoką. Sulaukęs tūžmingo Flo skambučio, Tomas čiumpa Semą, sėda į mašiną, šauna iš garažo ir… BUMPT! Tomas kažką sutraiškė.

Tėtušis (rež. Justas Ramanauskas, 2021, Lietuva, vaidybinis, 14 min.) Kai per atostogas Kuboje jų tėvas netikėtai miršta, jo trys suaugę vaikai, nebendravę metų metus, turi rasti būdą, kaip pargabenti mirusio tėvo kūną namo.

Plaukikas / Swimmer (rež. Jonatan Etzler, 2020, Švedija, vaidybinis, 13 min.) Dengto baseino vidury plūduriuoja vyriškis. Policininkai liepia jam išlipti ir ruošiasi suimti, bet jis nepaklūsta.

Lu kaimynas / Lou’s Neighbour (rež. Victoria Lafaurie, Hector Albouker, 2021, Prancūzija, vaidybinis, 18 min.) Septyniolikmetis Vladimiras slapčia įsimylėjęs savo kaimynę Lu. Kai ji nusprendžia išsikraustyti pas dešimčia metų vyresnį vaikiną, Vladimiras bando nugalėti savo pavydą ir jai padėti.

5:15 val. – pabaiga.

 

Bilietai į atidarymo renginį parduodami tik internetu. Vienas bilietas galioja visiems programos filmams. 

 

Informacinis partneris: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT).

 

Vaizdo įrašai