Pirmieji kovotojai su mafija

Dokumentikos pirmadieniai
Originalus pavadinimas

Pirmieji kovotojai su mafija

Šalis

Lietuva

Metai
2019 m.
Žanras
Dokumentika
Trukmė
67
Cenzas
N-13
Originalo kalba

lietuvių

Režisierius
Dailius Dargis

Po daugiau nei metus trukusio kūrybinio darbo, dokumentikos ir faktų analizės, pokalbių su buvusiais legendinio 6-ojo kriminalinės policijos skyriaus pareigūnais, rašytojas Dailius Dargis pristatė pirmąjį dokumentinį filmą „Pirmieji kovotojai su mafija”, nukeliantį į aršiausių šalies kriminalinių grupuočių siautėjimo laikus Lietuvoje ir nė kiek nepagražintą, pavojingą kasdienybę pareigūnų, nusprendusių stoti į žūtbūtinę kovą su mafija.

„Tai daugiau nei filmas. Tai legendinių vyrų istorija, kelias, gyvenimas, drąsa ir kasdienybė, jų dėka mūsų šalis netapo nusikaltėlių oaze ir tarptautine grėsme visai Europai. „Šeštajam skyriui”, taip tuomet vadintas elitinius pareigūnus vienijęs teisėsaugos organas, turime būti dėkingi už tai, kaip toli teisėtvarkoje valstybei pavyko nueiti šiandien”, – sako unikalų filmą pristatantis devynių bestselerių autorius Dailius Dargis.

Filme atvirais pokalbiais „Šeštojo skyriaus” legendą perteiks net 12 pašnekovų. Išgirsime ir praeityje garsios Kauno grupuotės šulo išpažintį apie pagarbą ir baimę „šeštokams”. Žiūrovai taip pat turės galimybę išvysti išskirtinius archyvinius kadrus apie pirmųjų šalies reketininkų sulaikymus, kitas įspūdingas operacijas.

Prieš filmo peržiūrą vyks diskusija su Visvaldu Račkausku (buvęs 6-tojo skyriaus viršininko pavaduotojas; buvęs Lietuvos generalinis komisaras); Daliumi Mackela (vienas garsiausių Kauno policininkų, policijos pareigūnų mokytojas); ir Dailiumi Dargiu (filmo idėjos autorius, režisierius, prodiuseris)

Vaizdo įrašai