Paskutinė atostogų diena

Originalus pavadinimas

The Girl and The Echo

Metai
1964 m.
Žanras
Drama
Trukmė
58
Originalo kalba

lietuvių k.

Apdovanojimai

1965 m. – Lokarno kino festivalis: „Sidabrinė burė“ / Locarno Festival: “Majority’s Silver Sail”

1965 m. – Kanų kino fesitvalis: didysis prizas filmų vaikams bei jaunimui kategorijoje / Cannes Film Festival: Grand Prize at Juvenile Film

1966 m. – „Tarptautiniai jaunimo kino susitikimai“ Kanuose (Rencontres Internationales du Film pour la Jeunesse): pagrindinis apdovanojimas (pirmasis lietuvių režisierius, gavęs šį apdovanojimą) / International Youth Film Meetings: main prize (the first Lithuanian director to win this award)

Režisierius
Arūnas Žebriūnas
Scenarijaus autorius
Jurijus Nagibinas, Anatolijus Čerčenko, Arūnas Žebriūnas
Operatorius
Jonas Gricius
Garso takelis
Algimantas Bražinskas
Vaidina

Lina Braknytė, Valerijus Zubarevas, Bronius Babkauskas, Kalju Karmas ir kiti

Kino klasika sugrįžta! Filmo „Paskutinė atostogų diena“ premjera Kaune

Grudžio 4-ąją, 18 val., restauruoto ir šiuolaikiniams ekranams pritaikyto filmo premjera įvyks kino centre „Romuva“ (Kęstučio g. 62).

Filmo seansas nemokamas! Nemokamus bilietus į šį filmą galima pasiimt kino centro „Romuva” kasoje likus 1 val. iki seanso pradžios.

Pristatymą rengia Lietuvos kino centras.

Ši poetinė Arūno Žebriūno drama pasakoja apie paauglės Vikos jausmų pasaulį. Ji - svajotoja, kuri dažnai lankosi pajūryje ir klausosi tarp uolų skardenančio aido. Nors Vika mėgsta vienatvę, greitai ji susiranda draugą Romą, kuriam ne tik patiki visas savo paslaptis, bet ir parodo jai brangias vietas, išmoko kalbėtis su aidu. Tačiau vaikų draugystė atsiduria pavojuje - kai kiti berniukai šaiposi iš Vikos, Romas išsigąsta ir jos neužstoja.

Po kelių seansų Lietuvoje respublikinėje spaudoje pasirodė mokytojų protestų, skelbiančių, kad filmas yra amoralus, eksponuoja mažo vaiko nuogumą. Filmas iš ekranų buvo pašalintas. Tiktai kai 1965 m. jis buvo apdovanotas Kanų festivalyje kaip geriausias filmas vaikų filmų kategorijoje, vėl sugrįžo į ekranus ir sulaukė šešių milijonų su viršum žiūrovų.