Pagonių žiedas

Originalus pavadinimas

The Pagan king

Šalis

Latvija

Metai
2018 m.
Žanras
Istorinis nuotykių filmas
Trukmė
110
Cenzas
N-13
Originalo kalba

anglų

Subtitrai

lietuvių

Režisierius
Aigars Grauba
Scenarijaus autorius
Aigars Grauba, Max Kinnings
Prodiuseris
Kristians Alhimionoks, Andrejs Ekis
Operatorius
Valdis Celmins
Garso takelis
Rihards Zalupe
Vaidina

Aistė Diržiūtė, Edvin Endre, James Bloor, Ivo Martinsons

Latvių ir lietuvių sukurtas filmas, kuris gali drąsiai reprezentuoti mūsų didingą istoriją ir nepalaužiamą dvasią. Šis istorinis epas buvo kuriamas net penkerius metus, o prie filmo dirbo didelė komanda iš Lietuvos. Istorinį epą apie Žiemgalą ir jos kunigaikštį Nameisį, galės pamatyti daugelio Europos šalių žiūrovai.

XIII amžiuje Romos imperija siekė išplėsti savo valdas ir užvaldyti kuo didesnę Europos dalį. Žiemgalos žemės buvo ypatingai patrauklus grobis dėl savo geografinės padėties ir prekybos galimybių. Vienintelė kliūtis – Žiemgalos žmonės ir narsūs kariai, kurie niekada nebuvo pavergti ir valdomi kitų tautų. Romos Popiežius siunčia į Žiemgalą savo sūnų Maksą, kuris pasitelkęs klastą ir kalaviją, sieks užgrobti baltų žemes. Nameisis – jaunas ir dar nepatyręs Žiemgalos kunigaikštis, bandys suvienyti savo liaudį ir duoti atkirtį svetimšaliams. Livonijos kronikose, jaunasis Nameisis, greitai buvo pradėtas vadinti Žiemgalos karaliumi.

Svarbi baltų istorijos dalis pasieks Lietuvos kino teatrus jau nuo gegužės 11 dienos. „Pagonių žiedas“ – mūsų jėga yra vienybėje.

Vaizdo įrašai