Mokinys

Originalus pavadinimas

Ученик

Šalis

Rusijos Federacija

Metai
2016 m.
Trukmė
118
Cenzas
N-13
Originalo kalba

rusų k.

Subtitrai

lietuvių k.

Režisierius
Kirilas Serebrenikovas
Scenarijaus autorius
Kirilas Serebrenikovas
Vaidina

Piotras Skvortsovas, Viktorija Isakova, Julia Aug, Svetlana Bragarnik, Antonas Vasilievas, Aleksandra Revenko, Aleksandras Gorchilinas

Filmas paremtas vokiečių dramaturgo Mariuso von Mayenburgo pjese „Kankinys“. Istorijos centre – paauglys Venia. Jis gyvena su vieniša motina. Vaikinas pradeda skaityti Bibliją, kur randa visus atsakymus į jam rūpimus klausimus. Mokykloje jis nelanko baseino, kalba tik tekstais iš evangelijų ir taip pradeda psichologiškai terorizuoti ne tik motiną, bet ir bendraklasius bei mokytojus. Jis mano esąs aukščiau už visus ir vienintelis žinąs, kas blogai, o kas gerai. Motina pagalbos kreipiasi į mokykloje dėstantį popą, tačiau šis vaikinui – ne autoritetas. Veniai iššūkį meta tik jo biologijos mokytoja. Pati pradėjusi gilintis į Bibliją ji sulauks žiauraus mokinio keršto. Prasideda mokytojos ir mokinio karas.

„Filme, kaip ir pjesėje, apmąstomas religinio ekstremizmo vaidmuo visuomenėje. Ar iš tikrųjų Šventajame Rašte kalbama tik apie meilę ir pagarbą kitam? Kartu režisierius kuria ir dabartinės Rusijos satyrą, kai V. Putino vadovavimo metais labai sustiprėjo ortodoksų Bažnyčios įtaka visuomenei.“ (S. Lingevičiūtė)

Vaizdo įrašai