Ir viso pasaulio negana (5-8 kl.)

Originalus pavadinimas

Trumpametražių dokumentinių filmų programa

Šalis

Nyderlandai

Metai
2015 m.
Žanras
Dokumentinis
Trukmė
72
Apdovanojimai

Filmų programa pasakoja apie tris vaikus, kuriuos gyvenimas įkvepia šokti, o šokis, judesys – gyventi ir bendrauti su kuo platesniu pasauliu. Trylikametė Nastia mokosi baleto Boriso Eifmano šokio akademijoje Sankt Peterburge („Varičela“), dvylikametė Vildė šoka norvegų liaudies šokį halingą („Šoku tau“), o dešimtmetis Džiovanis lanko sinchroninį plaukimą, kurį dėl grakščių, pagal muziką atliekamų judesių metaforiškai galima vadinti „vandens baletu“ („Džiovanis ir vandens baletas“). Visi trys vaikai itin atsakingai ir rimtai žiūri į savo veiklą. Vildė siekia būti geriausia halingo šokėja Norvegijoje, Džiovanis – pirmuoju berniuku Nyderlandų nacionaliniame sinchroninio plaukimo čempionate, o Nastia trokšta pirmauti itin stiprioje šokio akademijoje. Dėl savo tikslų jie negaili nei laiko, nei jėgų.

Programos trukmė – 72 min., filmai įgarsinti lietuviškai.

 

Rekomenduojama 5-8 klasėms

Šoku tau

Dans for livet

Dvylikametė Vildė nori tapti pirmąja mergaite, dalyvausiančia tradicinių norvegiškų šokių konkurse. Tačiau konkursas nėra didžiausias jos iššūkis. Ji įsitikinusi, kad jos stiprybė ir aistra šokti padės mylimam seneliui laimėti kovą prieš vėžį. 

Režisierius: Erlend E. Mo 

Norvegija, Danija, Švedija, 2015, 30 min.

 

Džiovanis ir vandens baletas

Giovanni en het waterballter

Dešimtmetis Džiovanis yra vienintelis berniukas maudymosi kostiumėlių, nosies spaustukų, blizgaus makiažo ir klegančių mergaičių pasaulyje. Pastaruosius ketverius metus jis svajoja tapti pirmuoju berniuku, besivaržančiu olandų sinchroninio plaukimo čempionate. Jam liko tik vienas egzaminas, ar jam pavyks?

Režisierė: Astrid Bussink

Nyderlandai, 2014, 17 min.

Varičela

Varicella

Septynmetei Polinai ir trylikametei jos seseriai Nastiai baletas yra gyvenimas. Sesutės studijuoja Boriso Eifmano šokio akademijoje Sankt Peterburge. Jaunėlė mokosi iš vyresnės ir labiau patyrusios Nastios, tačiau abi neramiai laukia mokslo metų pabaigoje vyksiančių egzaminų, kai paaiškės, ar jos tęs studijas.

Režisierius Victor Kossakovsky

Norvegija, Danija, Rusija, Švedija, 2015, 25 min.

Pokalbių temos po filmo: svajonės ir vertybės, tikslo siekimas, pomėgiai, bendravimas su artimaisiais, draugais, gyvenimo džiaugsmas ir prasmė, šokis, kūno kalba.

Ugdymo sritys: meninis dorinis ugdymas, klasės valandėlė, bendrosios kompetencijos, informacinės technologijos, choreografija.