Mes dešimtmečiai

Originalus pavadinimas

Trumpametražių dokumentinių filmų programa

Žanras
Dokumentika
Trukmė
67

Filmų programos herojai – dešimties metų vaikai, kuriuos vienus nuo kitų skiria tūkstančiai kilometrų. Juos supa skirtingi kraštovaizdžiai, tradicijos, kultūra, žaidimai ir daiktai. Keitė („Keitė ir riedlentė“) ir Čikara („Čikara – sumo imtynininko sūnus“) gyvena išsivysčiusiose pasaulio šalyse – Nyderlanduose ir Japonijoje, Nora („Liūtas ir drąsi pelytė“) – pabėgėlių stovykloje Jordanijoje. Čia mergaitė kartu su tėvais pasitraukė nuo pilietinio karo Sirijoje. Visų trijų vaikų istorijos, nepaisant skirtingų jų gyvenimo sąlygų, patvirtina, kad dešimtmečių pasaulis dažnai nebeapsiriboja vien namais, kiemu ar mokykla. Plečiantis pasaulio riboms, jame vis reikšmingesnę vietą užima pomėgiai. Jie padeda vaikams ne tik prasmingai leisti laisvalaikį, bet ir geriau pažinti save. 

Programos trukmė - 67 min., filmai įgarsinti lietuviškai.

Rekomenduojama 3-5 klasėms
 

Keitė ir riedlentė

Skatekeet

Keitė – dešimties metų mergaitė. Ji riedlente rieda taip puikiai, kad atkreipia ir berniukų dėmesį – juk mergaitės paprastai tuo neužsiima. Keitės kelyje – įvairiausios nuomonės apie ją, tačiau riedlentės dėl jų ji nemes.

Režisierius: Edward Cook

Nyderlandai, 2015, 15 min.
 

Liūtas ir drąsi pelytė

De leeuw en de dappere muis

Sirijoje vyksta karas, todėl keletui milijonų vaikų gresia pavojus. Vienai jų – dešimties metų mergaitei Norai – kartu su tėvais, broliais ir sesėm teko bėgti iš šalies. Dabar jie gyvena pabėgėlių stovykloje kaimyninėje Jordanijoje. Nora pasiilgo savo namų ir draugų, tačiau nenusimena – piešia ir siuvinėja, augina katinėlį ir viliasi, kad ateityje laisvoje Sirijoje įkurs mergaičių meno akademiją.

Režisierė: Els van Driel

Nyderlandai, 2014, 20 min.
 

Čikara – sumo imtynininko sūnus

Chikara – sumobryderens son

Čikara – dešimties metų berniukas japonas, kuris visą vasarą ruošiasi svarbioms sumo imtynių varžyboms. Jis labai talentingas, tačiau ir tikimasi iš jo daug, nes jo tėtis Harumitsu anksčiau buvo profesionalus imtynininkas. Čikara nori, kad tėtis didžiuotųsi juo, tačiau likus keletui savaičių iki varžybų, jis ima abejoti savimi.

Režisierius: Simon Lereng Wilmont

Danija, Japonija, 2013, 32 min.
 

Pokalbių temos po filmų: pomėgiai, bendravimas su artimaisiais, draugais, tikslo siekimas, asmenybių skirtumai, gebėjimas suprasti ir priimti kitą, atvirumas kitoniškumui.

Ugdymo sritys: pradinis ugdymas, dorinis, meninis ugdymas, aplinkos pažinimas, pilietinis ugdymas, geografija, klasės valandėlė, gimtoji kalba, informacinės technologijos.