Ekrane - Oskarams nuominuoti trumpametražiai filmai!

Pirmą sykį šalies kinus šturmuoja 2015-aisiais Oskarui nominuotų trumpametražių vaidybinių filmų paketas. Pažintis su geriausiais metų trumpukais visoje Lietuvoje. Jeigu žiūrėti filmus, tai tik pačius geriausius.

Kino platintojų PRIOR ir trumpametražių filmų agentūros LITHUANIAN SHORTS pristatomas projektas visą savaitę kvies žiūrovus iš penkių Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Gargždų.  Tai išskirtinė galimybė ne tik pamatyti Lietuvoje dar nerodytus geriausius pasaulio filmus, tačiau ir proga įvertinti vienu metu net 5 juostas vienoje programoje!

Šiemet tarp Oskarų nominantų atsidūrė filmai iš viso pasaulio, o du iš jų – tarptautinės koprodukcijos kūriniai. Prancūzijos, Izraelio, Šveicarijos, Kinijos ir Didžiosios Britanijos atstovai pateko į programoje pristatomų geriausiųjų 5-tuką, tačiau garsioji statulėlė atiteko Mat’o Kirkby filmui "Telefono skambutis". Tai istorija apie skambučių centre dirbančią droviąją Heter, kuriai veną dieną paskambina labai paslaptingas žmogus!

Dviejų režisierių, Oded Binnun’o ir Mihal’o Brezio, muzikinė drama “Aja” pasakoja apie du nepažįstamus, netikėtai susitinkius oro uoste. Kas nutinka, kai jis atsitiktinai palaiko ją savo vairuotoja, o ji toli gražu neskuba pasakyti jam suklydus?

Programa siūlo ir gero juoko dozę Michael’o Lennox’o juostoje “Bugalu ir Grehemas“ - Džeimsas ir Malachis netveria džiaugsmu, kuomet geraširdis jų tėtis vaikams įteikia po viščiuką, kuriuo jiedu privalės rūpintis. Tačiau netrukus laimės debesis išsisklaido, kuomet tėvai vaikams praneša apie šeimoje bręstančius pokyčius

Istoriją apie jauną keliaujantį fotografą ir jo asistentą, Tibeto klajokliams siūlančius nusifotografuoti įvairiuose fonuose režisieriaus išvysite Wei Hu filme visai šeimai “Aliejinė lempa”.

Paskutinis programos filmas Talkon’o Hamzavi “Parvaneh” – jaudinanti drama apie afganų emigrantę, į tranzitinę zoną atvtkusią ieškoti prieglobsčio Šveicarijos Alpėse.

Platesnę informaiją apie filmus bei repertuarą galite rasti http://kcromuva.lt/filmai/„oskarui“-nominuoti-trumpametražiai-vaidybiniai-filmai .