Mėlyna kaip apelsinas žemė

Originalus pavadinimas

Mėlyna kaip apelsinas žemė

Šalis

Lietuva, Ukraina

Metai
2020 m.
Žanras
Dokumentika
Trukmė
74
Cenzas
V
Originalo kalba

rusų

Subtitrai

lietuvių

Režisierius
Iryna Tsilyk
Prodiuseris
Anna Kapustina, Giedrė Žickytė

Prestižiniame „Sundance“ kino festivalyje kelią į žiūrovų širdis pradėjęs dokumentinis filmas „Mėlyna kaip apelsinas žemė“ atskleidžia fronto linijoje Donbase, Ukrainoje, gyvenančios šeimos kasdienybę. Kol išorinį pasaulį kausto bombų garsai ir chaosas, vieniša mama Ana ir jos keturi vaikai karo zonoje sugeba išsaugoti savo namus – juose ramu kaip rojuje, pilna gyvybės ir šviesos. Aistra kinui, užvaldžiusi visus šeimos narius, įkvepia juos filmuoti, montuoti ir pristatyti filmą – kūrinį, įkvėptą jų pačių gyvenimo karo metu. Kūrybinis procesas atskleidžia, kokią galią ir magiją turi kinas katastrofos akivaizdoje. Anai ir vaikams, traumos transformavimas į meną, yra vienintelis būdas išlikti žmonėmis.

Bendro ukrainiečių ir lietuvių kūrėjų dokumentinio filmo „Mėlyna kaip apelsinas žemė“ premjera Europoje įvyko Berlyno kino festivalyje. Iki jos filmas buvo pristatytas Niujorko publikai modernaus meno muziejuje „MoMA“. Jau dešimt tarptautinių apdovanojimų sulaukusį filmą prodiusuoja žinoma Lietuvos kino režisierė Giedrė Žickytė ir jos įkurta studija „Moonmakers“, prie filmo dirbo gausi lietuvių komanda: garso režisierius Jonas Maksvytis, koloristas Jonas Sunklodas, montažo režisierius Danielius Kokanauskis, asocijuota
prodiuserė Andrėja Čebatavičiūtė ir kiti.

Pusė už seanso bilietus surinktų lėšų bus skiriama filmo herojams šiuo metu besiglaudžiantiems Lietuvoje ir kūrėjams likusiems Ukrainoje.

Vaizdo įrašai