Medaus šalis

Originalus pavadinimas

Honeyland

Šalis

Makedonija

Metai
2019 m.
Žanras
Dokumentika
Trukmė
85
Cenzas
N-7
Originalo kalba

turkų

Subtitrai

lietuvių

Režisierius
Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska
Vaidina

Hatidze Muratova, Nazife Muratova, Hussein Sam

Daugiausiai apdovanojimų Sundance kino festivalyje pelnęs Ljubomiro Stefanovo ir Tamaros Kotevskos dokumentinis filmas pasakoja apie atokioje kalnų gyvenvietėje įsikūrusią Hatidzę Muratovą, gyvenančią ją supančios gamtos ritmu. Ji – viena iš nedaugelio Makedonijos laukinės bitininkystės tradicijos puoselėtojų, lyg lobių medžiotoja ieškanti medaus natūraliuose olų aviliuose. Iškopinėtą medų moteris nedideliais kiekiais parduoda artimiausiame miestelyje, kurį pasiekia keturias valandas keliaudama pėsčiomis. Taikiam ir harmoningam Hatidzės gyvenimui kyla pavojus, kaimynystėje įsikūrus klajoklių šeimynai. Ilgai netrukus naujieji kaimynai taip pat nusprendžia prekiauti medumi. Priešingai nei Hatidzė, septynetą vaikų išmaitinti turinti šeima į bitininkystę žvelgia godžiai ir nekantriai. Greito pelno siekis pažeidžia delikačią ekologinę pusiausvyrą ir grasina sunaikinti Hatidzės ir jos laukinių bičių pasaulį.

Seansą pristatys ir apie sveiką mitybą bei gyvenseną papasakos fitneso treneris, mitybos specialistas, knygų autorius Andrius Pauliukevičius.

 

Filmo seansas yra projekto „Keliauk su filmais“ dalis. Projekto programa sukurta siekiant supažindinti jauną žmogų su kultiniais filmais ir suteikti galimybę išvysti juos kino ekrane. Ciklo renginiai leis ne tik pasinerti į jaudinančias istorijas, bet ir padės gilinti žinias apie aktualias problemas bei siūlys dalyvauti specialiai parengtame žaidime. Daugiau apie projektą ir žaidimo prizus skaitykite čia.

Vaizdo įrašai