LUX publikos apdovanojimai: Didžioji laisvė

Originalus pavadinimas

Grosse Freiheit

Šalis

Austrija

Metai
2021 m.
Žanras
Drama
Trukmė
117
Cenzas
N-16
Originalo kalba

vokiečių, anglų

Subtitrai

lietuvių

Režisierius
Sebastian Meise
Vaidina

Franz Rogowski, Georg Friedrich, Anton von Lucke

Nemokamus bilietus galima atsiimti „Romuvos“ kasoje (iki pat seanso pradžios).

Pokario Vokietijoje Hansas vis patenka į kalėjimą dėl to, kad yra homoseksualas. Jo laisvės troškimas nuolat sužlunga, nes jis pažeidžia Vokietijos baudžiamojo kodekso 175 straipsnį. Vieninteliais ilgalaikiais santykiais jo gyvenime tampa santykiai su ilgamečiu kameros draugu Viktoru, nuteistu už žmogžudystę. Pradinė panieka perauga į kažką panašaus į meilę. Filme vaidina vienas įdomiausių šiuolaikinių aktorių Franz Rogowski („Viktorija“, „Tranzitas“, „Undinė“). Filmo „Didžioji laisvė“ premjera įvyko Kanų kino festivalyje, programoje „Ypatingas žvilgsnis“ ir laimėjo žiuri apdovanojimą.

„Didžioji laisvė“ (rež. Sebastian Meise) – vienas iš trijų filmų nominantų, pretenduojančių į 2022 m. Europos Parlamento organizuojamą LUX Europos publikos kino apdovanojimą.

Po filmo „Didžioji laisvė“ kviečiame į pokalbį su organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ nare Rasa Erstikyte-Petrauske.

Kviečiame tris gegužės ketvirtadienius – 5, 12 ir 19 dienomis nemokamai pamatyti 2021 m. Europos kino apdovanojimuose geriausiu filmu pripažintą „Quo Vadis, Aida?“ (rež. Jasmila Žbanič), 2021 m. Europos kino apdovanojimuose geriausiu dokumentiniu ir ilgametražiu animaciniu įvertintą filmą „Bėglys“ („Flee“, rež. Jonas Poher Rasmussen) ir Kanų kino festivalyje apdovanotą dramą „Didžioji laisvė“ („Great Freedom“, rež. Sebastian Meise).

Žūrėkite, balsuokite ir išrinkite, kam atiteks 2022 m. Europos Parlamento LUX publikos apdovanojimas: https://luxaward.eu/lt.

Vaizdo įrašai