Gyvenimas aukštybėse

Originalus pavadinimas

High life

Šalis

Vokietija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Lenkija, Jungtinės Valstijos

Metai
2018 m.
Žanras
Drama
Trukmė
110
Cenzas
N-16
Originalo kalba

anglų

Subtitrai

lietuvių

Režisierius
Claire Denis
Scenarijaus autorius
Claire Denis, Jean-Pol Fargeau, Geoff Cox
Vaidina

Robert Pattinson, Juliette Binoche, André Benjamin, Mia Goth, Lars Eidinger, Agata Buzek

Tai pirmasis prancūzų režisierės Claire Denis filmas anglų kalba ir pirmasis jos bandymas nerti į mokslinės fantastikos žanrą. Nepaprastas, sudėtingas, užburiantis filmas „Gyvenimas aukštybėse“ atveria žmonijos socialines ir psichologines problemas. Vienoje erdvėje sutelpa lyties, kūniškumo, seksualumo, moralės, smurto, vienatvės, kaltės temos – visa tai apie ką yra vienas žmogus ir apie ką yra visa žmonija.

Kosmoso platybės ir būrelis kalinių. Jiems suteikta proga atpirkti savo nuodėmes, leidžiantis į kosmosą tyrinėti juodosios skylės. Tačiau šis herojiškas veiksmas ne išlaisvina, o įkalina. Maža erdvė, kuri riboja, iš kur nėra pabėgimo, provokuoja smurtą, aistras ir sekso troškimą. Kol lieka tik vienas Monte su kūdikiu – beribėje kosmoso platybėje, kuriantys savo intymų žmogišką ryšį.

Nepaprastai įtaigi aktorių Roberto Pattinsono,  Juliette Binoche ir  Mia Goth vaidyba. Preciziškas, tikslus scenarijus. Šis filmas – tai įrodymas, kad minimalistinėmis priemonėmis galima sukurti visą pasaulį. Ar kaip šiuo atveju – kosmosą.

Šios minimalistinės žmonijos odisėjos premjera Lietuvos kino teatruose balandžio 12 d.

Vaizdo įrašai