Edukaciniuose „Romuvos“ kino seansuose dalyvaus daugiau nei 1,5 tūks. moksleivių

Kovo 1 – 19 dienomis Kauno kino centras „Romuva“ organizuoja specialius kino seansus mokiniams su išskirtine edukacine programa po jų. Kovo mėnuo skelbiamas mėnesiu BE PATYČIŲ, šiuo laikotarpiu įvairios ugdymo įstaigos savo veiklomis prisideda prie šios iniciatyvos.

„Jau penkerius metus stengiamės kurti tradiciją ne kalbėti apie patyčias, o filmais ir specialiomis veiklomis po jų ugdyti mokinių empatiją. Praėjusiais metais programos tema buvo nebijoti būti išskirtiniu, o šiemet kalbėsim apie tai, kaip svarbu mokėti išklausyti ir suprasti kitą.“ - teigė iniciatyvos „Romuvoje“ organizatorė Gintarė Pranarauskaitė.

Šių metų programoje net 5 filmai skirtingoms amžiaus grupėms. Pirmų ir antrų klasių mokiniai žiūrės smagią prancūzišką animaciją „Didelis blogas lapinas ir kitos istorijos“. Antrokai-šeštokai serbų dramą „Atsargiai ragana“, penktų-devintų klasių mokiniai - trumpametražių dokumentinių filmų programą „Išklausyk“ arba prancūzišką juostą „Naujokas“. Patiems vyriausiems mokiniams siūlomas vienintelis lietuviškas programos filmas „Širdys“ su Rolandu Kazlu.

Prie iniciatyvos kiekvienais metais prisideda Kauno miesto poliklinikos Jaunimo centras bei programa „Didysis draugas“. Šiais metais dalį interaktyvių diskusijų ves charizmatiškasis režisierius Gildas Aleksa.

„Kiekvienais metais sulaukiame didelio susidomėjimo. Praėjusiais metais programoje dalyvavo daugiau nei 1000 mokinių. Šiemet tempų tikrai nemažiname. Jau turime užsiregistravusių daugiau nei 1500 mokinių iš Kauno miesto ir rajono mokyklų“- teigė G. Pranarauskaitė.

https://www.youtube.com/watch?v=MhCEWCXNE8c&feature=youtu.be