Kino pavasaris: Trumpos lietuvių filmų premjeros

Festivalis
Originalus pavadinimas

Short Lithuanian Premieres

Šalis

Lietuva

Metai
2018 m.
Trukmė
79
Cenzas
N-13
Originalo kalba

lietuvių k.

Subtitrai

anglų k.

Šeima
(Family Unit)
 
Režisierius: Titas Laucius
Aktoriai: Arūnas Sakalauskas, Dainius Gavenonis, Vidas Petkevičius, Rasa Samuolytė, Aldona Vilutytė, Andrius Alešiūnas, Aistė Zabotkaitė

Miglės senelis gyvena bute, kuris jam vienam per didelis. Dvi jo vaikų šeimos nusprendžia jį perkraustyti. Norėdamas įsiteikti Miglei, jos vaikinas Eimantas taip pat padeda šeimai perkraustant senolį. Tačiau ne visiems šeimos nariams jo buvimas yra priimtinas.

Nacionalinės premijos laureatų vaikai
(When Children Come Home)

Režisierė: Kamilė Milašiūtė
Aktoriai: Gelminė Glemžaitė, Laura Marija Rinkevičiūtė, Kasparas Varanavičius

Ieva ir jos brolis Kasparas negali įeiti į namus. Jų mama, užsirakinusi iš vidaus, į skambučius neatsako ir į beldimą nereaguoja. Atvykus vyriausiai seseriai Dovilei, pasidaro aišku, jog kitos išeities nėra, tik laukti ir tikėtis, kad mamai viskas bus gerai.

Žonglierius
(The Juggler)

Režisierė: Skirmanta Jakaitė

Mes gyvename tame pačiame name, bet skirtinguose butuose; skirtingi mūsų darbai, situacijos, įsitikinimai, vizijos, apgaudinėjant save, kad egzistuojantis pasaulis toks yra vienintelis.  Šis filmas – apie nežinomą ir bauginančią gyvenimo pusę, kurios niekada iki galo nesuvokiame, bet žinome, kad ji kažkur šalia.

Langai
(Windows)

Režisierė: Akvilė Žilionytė

Pastaruosius 7 metus gyvenau 5 šalyse, 7 miestuose, 16 skirtingų butų. Šiandien liko 3 dienos daiktams susipakuoti. 16-ieji namai, 16-asis kambarys, iš kurio išsikraustysiu. Besidėdama daiktus, per langą matau dar 215 langų. Juose stebiu imigrantus, poras, praradimus. Kai kurie iš jų skaito, kai kurie miega, kai kurie laviruoja ant lyno, įeina, išeina. Filmuoju, kad jų nepamirščiau

Kaukazas
(Caucasus)

Režisierius: Laurynas Bareisa
Aktoriai: Laura Sofija Buzelytė Pereira, Teklė Kavtaradzė, Vilija Grigaitytė
Teklė grįžta iš užsienio su savo devynerių metų dukrele Ema aplankyti mamos. Ema išveda močiutės šunį pasivaikščioti. Dalia sužinojusi apie tai, išskuba ieškoti anūkės, ji bijo, kad kažkas labai blogo gali atsitikti Emai.