Kino klasikos vakarai: Dangaus prieglobstis

Kino klasikos vakarai
Originalus pavadinimas

The Sheltering Sky

Šalis

Didžioji Britanija, Italija

Metai
1990 m.
Žanras
Drama
Trukmė
138
Cenzas
N-16
Originalo kalba

anglų, prancūzų, arabų

Subtitrai

lietuvių

Režisierius
Bernardo Bertolucci
Scenarijaus autorius
Mark Peploe, Bernardo Bertolucci
Prodiuseris
Jeremy Thomas
Operatorius
Vittorio Storaro
Garso takelis
Ryuichi Sakamoto
Vaidina

Campbell Scott, John Malkovich, Debra Winger, Jill Bennett

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, jauna amerikiečių pora Kitė ir Portas atvyksta į Šiaurės Afriką tikėdamiesi, kad atvėsusius jų santykius įkaitins Alžyro saulė. Tačiau Portas suserga infekcine liga ir viduryje Sacharos, krečiamas drugio, miršta. Prislėgta ir vieniša Kitė pasileidžia, kur akys mato. Dykumoje ji sutinka karavaną. Jaunas prekeivis Belkasimas imasi globoti nuklydusią svetimšalę. Jis parsiveda Kitę į savo haremą. Moteris ištrūksta iš nelaisvės, tačiau ir gatvėje ji nesaugi. Galiausiai Kitę suranda gailestingosios seserys ir atiduoda Amerikos ambasados globai.

Filmas sukurtas pagal autobiografinį amerikiečių rašytojo Paulo Bowleso romaną (1949). B. Bertolucci pasikvietė jį kaip istorijos pasakotoją.

„Dangaus prieglobstis“ – tai antrasis „Rytų trilogijos“ („Paskutinis imperatorius“ (1987), „Mažasis Buda“ (1993)) filmas, bendras kompozitoriaus Ryûichi Sakamoto ir režisieriaus B. Bertolucci darbas. Už „Dangaus prieglobstį“ ir „Paskutinį imperatorių“ kompozitorius pelnė „Auksinį gaublį“, už pastarąjį dar ir „Oskarą“. 

Vaizdo įrašai