Kaune įvyko pirmasis, maištingas festivalio seansas

Kovo 5 d. Kauno žiūrovams buvo pristatyta „Kino pavasario“ filmų programa bei vienas jų parodytas. Pirmajame, išankstiniame seanse buvo galima išvysti lietuviškų šaknų turinčios garsios švedų hiphopo dainininkės, aktyvios kovotojos už žmogaus teises Silvanos istoriją, kuri taip ir vadinasi „Silvana“.

„Tai filmas, kuris neabejotinai taps šių metų hitu. Šios atlikėjos dar negirdėjusiems žiūrovams ji bus didelis įkvepiantis atradimas“, – renginio metu kalbėjo Kaune viešėjęs festivalio vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Šiemet vizualiniame identitete „Įkvėpimus“ skelbiantis „Kino pavasaris“, Kaune, kaip ir kituose miestuose, vyksiantis kovo 15–29 d., žada ir daugiau tarptautiniuose festivaliuose pripažintų bei jų žiūrovų simpatijų sulaukusių filmų bei nepamirštamų susitikimų su jų kūrėjais.

Nevalia praleisti

Drauge su A. Ramaška kauniečiams festivalio filmų programą pristačiusi jos sudarytoja Aistė Račaitytė patarė nepraleisti „Oskarui“ nominuoto animacinio pasakojimo apie žymųjį dailininką Vincentą van Goghą „Jūsų Vincentas“ („Loving Vincent“, rež. Dorota Kobiela, Hugh Welchman). „125 dailininkams prireikė net 7 metų, kad nutapytų 65 tūkst. filmo kadrų ir atgaivintų Van Gogho paveikslus“, – sakė ji.

„Tobulų melagių“ režisieriaus Paolo Genovese drama „Šventa vieta“, į kino ištakas atsigręžianti, Kanų direktoriaus Thierry Frémaux juosta apie brolius Lumière’us „Lumière!“, Michelio Hazanavičiaus biografinis filmas „Manasis Godard'as“, kuriame garsųjį režisierių Jeaną Lucą Godard‘ą suvaidino Louis‘as Garrel‘is, Kanų festivalio Didžiuoju žiuri prizu apdovanotas, šių metų „Cezarių“ apdovanojmuose triumfavęs, energingas „120 dūžių per minutę“ („Beats per Minute“, rež. Robin Campillo). Žymius aktorius bus galima išvysti ir emocingame filme „Lenktynininkė ir gangsteris“ („Racer and the Jailbird“, rež. Michaël R. Roskam). Pagrindinius vaidmenis sukūrė ir aistringą porą įkūnijo aktoriai Matthias Schoenaerts („Didesni purslai“) ir Adèle Exarchopoulos („Adelės gyvenimas“).

Žinoma, „Kino pavasario“ pristatyme nuskambėjo ir festivalį atidarysianti juosta „Sūnaus globa“, kuri vadinama vienu stipriausiu ir svarbiausiu praėjusių metų debiutu. Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą ir debiutą apdovanoto prancūzo Xavier Legrand'o filmas įtraukia žiūrovą ir išlaiko jo rimtį iki paskutinių kadrų bei primena apie visuomeniškas, gyvybes gelbstinčias pareigas.