Kaip keliauja filmai? „Daug vaikų, beždžionė ir pilis“ kelionė

Jau šiandien į Lietuvos kino ekranus atkeliauja dar vienas europietiško kino šedevras – dokumentinė juosta „Daug vaikų, beždžionė ir pilis“. Tai itin šiltas, žmogiškas šmaikščios išminties kupinas filmas apie moterį, kuri nuo vaikystės turėjo tris svajones: turėti daug vaikų, beždžionę ir pilį. Kritikus ir žiūrovus nuginklavęs ispanų režisieriaus darbas užkariavo festivalius visame pasaulyje. Tačiau kaip šis filmas iš saulėtosios Ispanijos atkeliavo iki pat Lietuvos žiūrovų?

Filmo „Daug vaikų, beždžionė ir pilis“ kelionė prasidėjo, kai jis buvo nominuotas galybei apdovanojimų įvariuose tarptautiniuose kino festivaliuose: seniausiame Azijoje tarptautiniame Honkongo kino festivalyje, Majamio, Mineapolio, Sietlo kino festivaliuose Jungtinėse Amerikos Valstijose bei daugelyje kitų. O ir laimėtų apdovanojimų skaičiumi filmas gali pasigirti –  pelnė „Premios Fénix“, „Goja”, „Turia” apdovanojimus kaip geriausia dokumentinė juosta. Taip pat šį titulą užsitarnavo ir Karlovi Varų kino festivalyje Čekijoje. Pastarajame jį ir pastebėjo Kauno kino centro “Romuva” vadovė Monika Inčerytė.

„Labai smagu, kad į filmo premjerą Čekijoje atvyko visa Salmerónų šeimos delegacija: Chulita, jos vyras, vaikai, anūkai,“– pasakojo M. Inčerytė, kuri ir „parvežė“ šį filmą į Lietuvą. „Filmas apie Chulitą labai skyrėsi nuo kitų, nes buvo ypač linksmas ir nuotaikingas. Beveik visą filmą salė juokėsi iki ašarų!“– džiaugėsi moteris. Pasak jos, tiek geros nuotaikos retai galima pamatyti europietiškų filmų peržiūrose.

Nenuostabu, kad publiką taip patraukė filmas, kurį galima pavadinti režisieriaus Gustavo Salmeróno motinos Chulitos memuarais. Itin charizmatiška moteris be jokių pastangų sugeba pavergti žiūrovų širdis. „Visa Chuitos šeima išsirikiavo kino salėje po filmo premjeros, tačiau juos visus nustelbė charizmatiškoji močiutė. Po filmo užduodant jai klausimus, jų beveik ir nereikėjo uždavinėti – Chulita pati toliau pasakojo istorijas, įvairius nutikimus ir dalinosi savo gyvenimo filosofiją. Kitiems beveik nebuvo, kaip įsiterpti,“– juokiasi M.Inčerytė. Paklausta, kaip trumpai apibūdintų šią dokumentinę juostą, moteris neabejoja: „Daug vaikų, beždžionė ir pilis“ – tai tiesiog linksmas, geros nuotaikos kupinas filmas apie šeimą, vienas kito priėmimą ir drąsias svajones, kurios pildosi.“

Šis filmas pateko ir į Vilniaus kino festivalio „Kino pavasario“ konkursinę programą, kurioje pirmą kartą buvo parodytas Lietuvos publikai. O jau nuo šiandien, vasario 8 dienos, ši dokumentinė juosta atkeliauja į Lietuvos kino teatrų repertuarus. Filmą bus galima pamatyti Vilniuje – kino teatre „Pasaka“, kino centre „Skalvija“ ir „Kino Deli“ salėje. Taip pat Panevėžio kino centre „Garsas“, Utenos ir Anykščių „Kino namuose”, Varėnos kino salėje bei Pakruojo sinagogoje. Kaune veiks išskirtinai šio filmo „Pop-up kino teatras”, filmą rodys ir Kauno kino centras „Romuva“.