Įsimylėjėliai J.Phoenixas ir R.Mara savo jausmus atskleidė komiškoje dramoje apie charizmatišką karikatūristą

Dvi ryškiai šviečiančios Holivudo žvaigždės Joaquinas Phoenixas ir Rooney Mara įsimylėję kaip niekad iki šiol. Bet turi labai kategorišką poziciją dėl vestuvių. „Jie niekada nesituoks, nes vestuvės jiems yra per daug populiarus veiksmas išreikšti meilę“,  vienam JAV leidiniui atskleidė artimas poros draugas. Tačiau vaidinti kine kartu aktoriai neatsisako. 

Abu įsimylėjėlius žiūrovai išvys nuo rugpjūčio 24 dienos Lietuvos kino teatruose pradedamoje rodyti kultinio režisieriaus Guso Van Santo komiškoje biografinėje dramoje „Nesijaudink, jis toli nenueis“. Įdomu, kad ne režisierius, o J. Phoenixas pasiūlė R. Mara vaidinti šioje komiškoje juostoje ir ji sutiko. 

Šiemet Berlyno kino festivalio pagrindiniame konkurse pristatytame filme pasakojama tikrais faktais paremta charizmatiško karikatūristo Džono Kalahano spalvinga istorija. Savo jaunystės metais jis nieko nenutuokia apie viduje tūnantį talentą, aistringai myli gyvenimą, mėto nešvankius juokelius ir mėgsta audringą naktinį gyvenimą.

Bet po vieno laukinio vakarėlio jis patenka į siaubingą autoavariją ir lieka paralyžiuotas. Po šio skausmingo įvykio Džonas pradeda lankyti anoniminių alkoholikų susirinkimus, kurių metu atranda savo talentą. Pasirodo, jis yra labai gabus karikatūristas, kurio laukia tarptautinis pripažinimas.

Pagrindinį personažą filme vaidina J. Phoenixas, kuris vėl puikiai įsikūnija į naująjį amplua – šį kartą padraikais plaukais laksto neįgaliojo vėžimėliu lyg „Formulė-1“ lenktynėse ir juokauja taip, kad kitiems tenka slėpti veidus. Kritikai šį vaidmenį vaidina vienu geriausių per aktoriaus karjerą, tačiau ir iki šiol J. Phoenixui pagyrų ir įvertinimų netrūko – tris kartus jis buvo nominuotas „Oskarui“, yra laimėjęs „Auksinį gaublį“, o pernai Kanų kino festivalyje laimėjo geriausio aktoriaus prizą už vaidmenį filme „Tavęs niekada čia nebuvo“ (rež. Lynne Ramsay).

Tiesa, J. Phoenixo šiame filme galėjo ir nebūti. Kultinius filmus „Gerasis Vilas Hantingas“ ir „Milkas“ sukūręs G. Van Santas pagrindinį vaidmenį buvo numatęs Holivudo legendai Robinui Williamsui. Deja,  2014 m. aktorius pasitraukė iš gyvenimo ir režisierius buvo priverstas keisti planą.