Žiemos ekranai: Paskutinė pamoka

Festivalis
Originalus pavadinimas

L’heure de la sortie

Šalis

Prancūzija

Metai
2018 m.
Žanras
Trileris, drama
Trukmė
104
Cenzas
N-16
Originalo kalba

prancūzų k.

Subtitrai

lietuvių ir anglų k.

Režisierius
Sébastien Marnier
Apie režisierių

Sébastien’as Marnier’as (1979) studijavo taikomouosius menus, tapybą ir kino meną, sukūrė keletą trumpametražių filmų ir publikavo tris romanus. Marnier’o pirmajame pilametražiame filme Nepriekaištinga (2016) pagrindinį vaidmenį sukūrusi Marina Foïs buvo nominuota geriausios aktorės kategorijoje Cezarių apdovanojimuose. Režisieriaus antrojo filmo Paskutinė pamoka (2018) premjera įvyko Venecijos kino festivalyje. Filmas pelnė kelis apdovanojimus tarptautiniuose kino festivaliuose.

Vaidina

Laurent Lafitte, Emmanuelle Bercot, Pascal Greggory

Kai pavaduojantis mokytojas Pierre’as Hoffman’as atvyksta į prestižinį Saint-Joseph’o licėjų, jį pasitinka tylūs ir priešiškai nusiteikę paaugliai. Mokytojo neapleidžia grėsmės nuojauta, ir jis ima sekti paslaptingą itin gabių mokinių grupelę. Pastarieji, įsitikinę, jog artėja visuotinė ekologinė katastrofa, atrodo, jau yra praradę visas šviesios ateities viltis ir rengiasi blogiausiam.

Sébastien’as Marnier subtiliai eksperimentuoja žanrinio kino kodais ir įtaigiai kuria psichologinę įtampą tarp paranojos kamuojamo mokytojo ir apokalipsę pranašaujančių paauglių.