Žiemos ekranai: Esminis poreikis

Festivalis
Originalus pavadinimas

Perdrix

Šalis

Prancūzija

Metai
2019 m.
Žanras
Komedija
Trukmė
99
Cenzas
N-13
Originalo kalba

prancūzų k.

Subtitrai

lietuvių ir anglų k.

Režisierius
Erwan Le Duc
Apie režisierių

Erwan Le Duc’as (1977) yra sukūręs keturis trumpametražius filmus, sėkmingiausias iš jų buvo 2016-aisiais metais Kanų kino festivalio paralelinėje programoje rodytas ir kino kritikų puikiai įvertintas Nekaltas kareivis. Le Duc’as taip pat dirba sporto žurnalistu viename svarbiausių Prancūzijos dienraščių Le Monde. Režisieriaus pirmojo vaidybinio filmo Esminis poreikis (2019) premjera įvyko Kanuose, o Namiūro frankofoniško kino festivalyje filmas pelnė geriausio pirmojo filmo apdovanojimą.

Vaidina

Swann Arlaud, Maud Wyler, Fanny Ardant, Nicolas Maury

Policijos komisariato viršininko Pierre’o Perdrix’o monotonšką gyvenimą sujaukia viesulingas Juliette’os Webb pasirodymas provincijos miestelyje. Nepažįstamoji kaip meteoritas nusileidžia į keistą Perdrix’ų šeimos pasaulį, ir priverčia eižėti darniai sustyguotus, rutina ir nutylėjimais paremtus santykius tarp Pierre’o, jo brolio ir jų motinos. Kiekvienam iš jų teks susikauti su pačiu savimi, ir pradėti mylėti ir gyventi, šį kartą iš tikrųjų.

Režisierius Erwan’as Le Duc’as savo debiutiniame filme leidžiasi į tikros meilės paieškas, ir meistriškai laviruodamas tarp absurdo, ironijos ir švelnumo, romantinės komedijos žanrui suteikia naujų, netikėtų atspalvių.