Žiemos ekranai: Dvylika tūkstančių

Festivalis
Originalus pavadinimas

Douze mille

Šalis

Prancūzija

Metai
2019 m.
Žanras
Drama
Trukmė
111
Cenzas
N-16
Originalo kalba

prancūzų k.

Subtitrai

lietuvių ir anglų k.

Režisierius
Nadège Trebal
Apie režisierių

Baigusi literatūros studijas Sorbonos universitete ir scenarijaus rašymo kursus prestižinėje La Fémis kino ir televizijos mokykloje, režisierė Nadège’a Trebal (1976) rašė scenarijus Claire Denis filmams ir kūrė dokumentinius filmus. Dvylika tūkstančių (2019) – režisierės pirmasis vaidybinis filmas, kuriame ji atlieka ir pagrindinį Maroussia'os vaidmenį, buvo pristatytas prestižinėje Lokarno kino festivalio konkursinėje programoje ir tęsia sėkmingą kelionę po tarptautinius kino festivalius.

Vaidina

Arieh Worthalter, Nadège Trebal, Liv Henneguier, Françoise Lebrun

Frank’o ir Maroussia’os santykiams netrūksta spontaniškos aistros ir švelnios meilės, bet Frank’ui praradus darbą, jų laimę ima trikdyti sudėtinga finansinė padėtis. Frank’as nusprendžia, kad vienintelis būdas išsaugoti jų porą – uždirbti tiek, kiek ir jo mylimoji, dvylika tūkstančių, nei daugiau, nei mažiau. Šio tikslo vedamas jis išsiruošia į tolimą darbų odisėją.

Dokumentinių filmų kūrėjos Nadège’os Trebal pirmoji vaidybinė juosta pavergia kasdienybės poetiškumu, organišku socialinių realijų pakylėjimu iki mitologinio lygmens.