„SMALSUČIŲ KINE": unikali vaidybos pamoka vaikams kartu su režisieriumi Gildu Aleksa

Lapkričio 23 d. šeštadienį Kauno kino centre „Romuva“ vyks unikali vaidybos pamoka 7-12 metų vaikams kartu su režisieriumi Gildu Aleksa, po užsiėmimo organizuojamas kino seansas „Aš iš kitos veidrodžio pusės“ (rež. Marcus H. Rosenmuller, 2019).

Kauno kino centro „Romuva“ organizuoja projektą „Smalsučių kinas“, kuris yra skirtas pradinių klasių mokiniams, siekiant supažindinti jaunąją auditoriją su autoriniu kinu, sužinoti kino ir vaidybos paslapčių. „Turime ilgametę patirtį kino edukacijoje dirbant su Kauno miesto ir rajono mokyklomis, tačiau labai norėjome suteikti šansą dalyvauti mūsų organizuojamose veiklose vaikams kartu su tėvais savaitgaliais“ - teigė edukacinių programų koordinatorė Gintarė Pranarauskaitė.

„Smalsučių kino“ programoje 45 min. trukmės vaidybos užsiėmimas ir 92 min. trukmės vaidybinis filmas „Aš iš kitos veidrodžio pusės“. Užsiėmime vaikai mokysis vaidybos pagrindų, pasitelkiant vaidybinius žaidimus, taip pat lavins bendravimo įgūdžius ir saviraiškos gebėjimus. Remiantis filmo „Aš iš kitos veidrodžio pusės" keliamais klausimais, mėgindami vaidinti kitokius, negu esame, nagrinėsime, kokios savybės reikalingos sprendžiant įvairias problemas ir galų gale suprasime, kad patys esame geriausia savo versija, tik kartais mums gali prireikti pagalbos. Nors užsiėmimas skamba labai rimtas, tačiau jo formatas yra žaismingas bei kupinas smagių akimirkų.

„Filmas „Aš iš kitos veidrodžio pusės" kelia svarbius klausimus, mums visiems augant ir mėginant atsakyti į klausimą „kas aš esu iš tikrųjų“. Žaidžiant ir smagiai leidžiant laiką bus galima paliesti esminius vaikams rūpimus klausimus, kūrybingai analizuoti situacijas ir pripažinti, kokie mes visi skirtingi." – teigia režisierius Gildas Aleksa.

Filmo „Aš iš kitos veidrodžio pusės“ aprašymas: Fridas yra pramogauti mėgstantis vaikas ir, kaip dauguma jo amžiaus draugų, šiek tiek tingintis mokytis. Vieną dieną, lankydamasis miesto mugėje, Fridas aptinka stebuklingą veidrodį. Pasinaudojęs veidrodžio magija Fridas sukuria savo tobulą antrininką, kuris yra tiesiog idealus. Pastebėjęs, kad tobulam antrininkui taip puikiai sekasi mokykloje, Fridas pamažu pradeda perduoti visas savo atsakomybes ir namuose.

Netrukus, Fridas papasakoja viską savo geriausiam draugui Emiliui, o galiausiai šią paslaptį sužino ir visi klasiokai, kurie pasidaro savo pačių kopijas. Galiausiai tikrieji vaikai liaujasi lankę mokyklą, o keisti antrininkai ima periminėti jų gyvenimus. Vaikai pradeda suvokti, jog pasiilgo savo senojo gyvenimo ir pradeda kurpti planą, kaip atsikratyti antrininkų ir sugražinti juos į magiškąjį veidrodį. Filmas įgarsintas lietuviškai.

Dalyvavimas galimas įsigijus bilietą į kino seansą „Aš iš kitos veidrodžio pusės“.
Bilieto kaina: 3 eur.
Daugiau informacijos: https://www.kcromuva.lt/lt/smalsuciu-kinas-kitos-veidrodzio-puses