Moteriški „Žiemos ekranai“ kino teatre "Romuva" viešės vasario 4 – 8 dienomis

10-ąjį gimtadienį švenčiantys „Žiemos ekranai“ atvyksta į kino teatrą „Romuva“ vasario 4 – 8 dienomis. Prancūzų kino festivalis šį kartą siūlo žiūrovams pasižiūrėti į kitokią kino realybę Moters žvilgsniu – giedru, pašaipiu, suglumusiu, atviru, dūkstančiu, įsiutusiu, aistringu, mylinčiu...

2015–ųjų metų „Žiemos ekranų“ laida pakvies į itin šiuolaikišką, aktualų Prancūzijoje kiną atspindinčią programą. Pagrindinėje programoje žiūrovai turės progą susipažinti su moterų režisierių kūryba, ir su įsimintinomis moterų personažų istorijomis: Léa Fazer komedijoje „Maestro“, pasakos apie kultūros pasaulių skirtumus, Lucie Belveteau su juosta „Atvira moteris Lulu“ ieškos dvasios laisvės, Julie Lopes Curval juosta pasakos apie ne tokį paprastą grietinėlės pasaulį – „Aukštuomenė“.
Festivalį kino teatre "Romuva" atidarys  Marc‘o Fitoussi „Šėlionės Paryžiuje“ – giedra komedija, kurioje vaidina žavioji Isabelle Huppert. Gero kino mylėtojai taip pat galės išvysti Jean-Jacques‘o Zilbermann naujausią kūrinį „Už gyvenimą“ įkvėptą paties režisieriaus motinos patirties, ir prisiminti mitologiją šiek tiek kitokiu režisieriaus Christophe Honoré žvilgsniu - „Metamorfozės“, pagal Ovidijų.

„Žiemos ekranai“ taip pat pristatysprancūzų režisierės ir aktorės Nicole Garcia retrospektyvą. Išvysime įvairiausių režisierių juostas, kuriose Nicole Garcia įkūnijo įsimintinus vaidmenis: Režisierės Claire Simon „Šiaurės stotis“ ir  „Dievo kabinetai“, Claude Miller „Beti Fišer ir kitos istorijos“, Lucas Belvaux „38 liudininkai“, ir prancūzų kino klasika: Jacques Rivette „Dvikova“.