"Kino Karavanas": nemokami filmų seansai Kaune

Edukacinis Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“ 2015 m. tęsia kelionę po Lietuvą. Sausio 29 dieną jis lankysis Kaune, „Romuvos“ kino teatre ir suteiks kauniečiams galimybę nemokamai pamatyti du puikius europietiškus filmus. 

PROGRAMA
18 val. 19-ojo „Kino pavasario“ atidarymo filmas „Glorija“.
20:30 val. britų komiška drama „Savaitgalis Paryžiuje“.

Abu filmus pristatys ir prieš pirmąjį filmą paskaitą apie Europos kiną skaitys kino kritikas, VDU Menų fakulteto lektorius Gediminas Jankauskas.
„Didžiausias ir solidžiausias Lietuvoje kino festivalis „Kino pavasaris“ kasmet mus džiugina ne tik rinktinių filmų kolekcijomis, išskirtiniu dėmesiu kino klasikai ir lietuviškam kinui, bet ir randa naujas nekomercinių filmų platinimo formas. Viena jų – „Kino karavanas”, padedantis ryškius dabartinio kino šedevrus pamatyti ne vien didžiųjų miestų gyventojams. Džiaugiuosi tokia iniciatyva ir tikiu, kad ji turės gražią ateitį,” – teigia G. Jankauskas.

Apie filmą „Glorija“
N-16
Rež. Sebastián Lelio, 2013, Čilė, Ispanija, įgarsinta lietuviškai, 110 min.

Nors Glorijai penkiasdešimt aštuoneri, ji vis dar jaučiasi jauna. Savo vienatvę pavertusi nenutrūkstamu vakarėliu, Glorija („Sidabriniu lokiu“ 2013 m. Berlyno kino festivalyje apdovanota geriausia aktorė Paulina Garcia) ieško vienišų vyrų ir meilės, kol susipažįsta su žaviu vyriškiu Rodolfu. Moteris visa galva neria į intensyvius santykius ir net ima įsivaizduoti, kad su nauju mylimuoju gali turėti ilgalaikį ryšį, tačiau jos nuotaiką aptemdo netikėti išbandymai susidūrus su Rodolfo paslaptimis.
Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=Ax8lYeZIh44

Apie filmą „Savaitgalis Paryžiuje“
N-16
Rež. Roger Michell, Jungtinė Karalystė, 2013, anglų, prancūzų k., lietuviški subt., 93 min.

Vidurinės klasės intelektualai britai Nikas (už šį vaidmenį Jimas Broadbentas pripažintas geriausiu aktoriumi 2013 m. San Sebastiano kino festivalyje) ir Meg (Lindsay Duncan) nusprendžia atšvęsti trisdešimtąjį santuokos jubiliejų Paryžiuje, kur praleido ir medaus mėnesį. Dabar jų santykiai pašliję, nes jau kelionės pradžioje Meg pasišaipo iš Niko pastangų užsakyti kambarį pigesniame, bet jaukiame viešbutyje. Ji išsikviečia taksi ir paprašo pavėžėti iki prabangaus 5 žvaigždučių viešbučio, kuriame laisvas tik prezidentinis numeris su vaizdu į Eiffelio bokštą. Akivaizdu, kad tokia prabanga porai ne pagal kišenę, bet Nikas su Meg nusprendžia atsipalaiduoti ir mėgautis gurmanišku maistu bei gėrimais. Tačiau atsitiktinis susitikimas su Niko buvusiu studentu, dabar garsiu amerikiečių rašytoju Morganu (Jeffas Goldblumas) visiškai pakeičia sutuoktinių šventinę nuotaiką ir net gresia išsiskyrimu.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=vB6508I35Mo&spfreload=10
 

---
Daugiau informacijos apie projektą: http://kinopavasaris.lt/lt/kino-karavanas-operacija-kinas
Vieneri metai, 10 filmų, 20 miestų, 50 seansų, 25 kino paskaitos – tokia po Lietuvos miestus kelionę pradėjusio kino sklaidos projekto „Kino karavanas“ formulė. Per Lietuvą keliaujančio „Kino karavano“ tikslas – supažindinti žmones su pasaulyje pripažintais kino kūrėjų darbais, padėti pamatyti kitokį kiną ir jį pamilti.