17-asis VDFF Kaune - Ir niekada meilės nebus per daug

Su mintimis apie žmogiškąjį ryšį, šilumą ir viltį į kino centrą „Romuva“ sugrįžta Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF).

 

17-asis VDFF Kaune prasidės filmo apie legendinį futbolininką Diego Maradona premjera. „Oskarą“ už filmą „Amy“ pelnęs režisierius filme panaudojo 500 valandų niekur nerodytos asmeninio Maradonos archyvo medžiagos. Šis filmas rodomas bendradarbiaujant su Vilniaus tarptautiniu kino festivaliu „Kino pavasaris“.

Plačiau apie filmą: http://bit.ly/LegendinisMaradona

„Mano Rembrantas“ ir „Mano meksikietiškas riestainis“ – du pagrindinės programos delikatesai. Pirmajame vaizduojami meno rinkos žaidėjai, pametę galvas dėl Rembranto darbų. Režisierė kelia klausimą – ką Rembrantas daro su mumis? Ispanų autorės debiutinis darbas „Mano meksikietiškas riestainis“ traukia prabangaus gyvenimo vaizdais, įdomiu garso dizainu ir netikėtu režisierės sumanymu pavedžioti žiūrovą už nosies.

Plačiau apie „Mano Rembrantas“: https://bit.ly/ManoRembrantas

Plačiau apie „Mano meksikietiškas riestainis“: http://bit.ly/MeksikietiškasRiestainis

Specialiosios programos „Anapusybės antropologija“ raktinis žodis – tarpinės būsenos. Islamo kultūroje filmo „Barzakh“ pavadinimas reiškia tarpinį pasaulį. Tie, kas įžengia į „Barzakh“, nežino, kur nukeliaus. Taip ir vaikai iš Maroko, siekiantys pasprukti į Europos rojų. Kitas šios programos filmas „Antra rega“ pasiūlys kitokią kelionę. Autorius kviečia susipažinti su nuostabaus grožio Škotijos salomis.

Plačiau apie „Barzakh“: http://bit.ly/TarpinėBūsenaBarzakh

Plačiau apie „Antra rega“: http://bit.ly/AntraRega

P. Watkinsas yra vienas iš dokumentinės dramos (angl. docudrama), arba mokumentikos, pradininkų. Šiųmetė retrospektyva, kurią iniciavo ir rengė režisierė Lina Lužytė, dedikuota šiam autoriui. Kaune bus parodyta viena iš jo juostų –„Komuna (Paryžius, 1871)“.

Plačiau apie „Komuna (Paryžius, 1871)“: http://bit.ly/WatkinsoKomuna

17-asis VDFF rugsėjo 24–spalio 11 dienomis vyks „Skalvijos“ kino centre, kino centre „Romuva” Kaune ir Klaipėdos kino teatre „ArleKinas“. Dalį festivalio filmų bus galima pasižiūrėti internetu – „Skalvijos“ virtualioje salėje ir Vdff.lt.

 

VDFF remia Lietuvos kino centras.