Žiemos ekranai: Notre Dame

Išparduotas!
Originalus pavadinimas

Notre Dame

Šalis

Prancūzija, Belgija

Metai
2019 m.
Žanras
Komedija
Trukmė
95
Cenzas
N-13
Originalo kalba

prancūzų k.

Subtitrai

lietuvių ir anglų k.

Režisierius
Valérie Donzelli
Apie režisierių

Po architektūros studijų, Valérie Donzelli (1973) pradėjo sėkmingą aktorės karjerą ir jau sukūrė per šešiasdešimt vaidmenų kine ir televizijoje. Donzelli režisuoti filmai buvo ne kartą atrinkti į Kanų kino festivalio konkursinę ir paralelines programas, sėkmingai keliavo po tarptautinius kino festivalius ir buvo rodyti Lietuvoje (Ranka rankon (2012), Karas paskelbtas (2011) ir kiti). Notre Dame (2019) – tai šeštasis režisierės pilnametražis filmas, sulaukęs labai palankių žiūrovų ir kino kritikų vertinimų.

Vaidina

Valérie Donzelli, Pierre Deladonchamps, Thomas Scimeca

Maud’ė Crayon - Paryžiuje gyvenanti architektė ir vieniša dviejų vaikų mama. Ji atsitiktinai laimi aikštės prie Paryžiaus Dievo Motinos katedros atnaujinimo darbų konkursą, bet šlovės spinduliai netrukus ima blėsti. Drąsus projektas piktina visuomenę, neplanuotas nėštumas sunkina naujus santykius, buvęs vyras nenori išsikraustyti - Maud’ė teks stoti į kovą dėl vietos po saule.

Filmo režisierė ir pagrindinė aktorė Valérie Donzelli žaismingai ir drąsiai jungia burleskos, farso ir miuziklo žanro elementus į nuotaikingą komediją apie netobulą gyvenimą ir kelionę vidinės laisvės link.