Projektas "Filmuoju Kauną"

„Filmuoju Kauną“ –  kelionė po Kauną ir kiną

Kauno kino centre „Romuva“ spalio 27 - lapkričio 3 dienomis vyko mokiniams skirto projekto „Filmuoju Kauną“ dirbtuvės. Dirbtuvių metu projekto dalyviai kino kalbą aptarė su lektoriais: žurnalistu, TV laidų vedėju ir kino režisieriumi Karoliu Kaupiniu ir kino mokyklos „Youngblood“ atstovais. Susipažinus su kino subtilybėmis, netradicinį žvilgsnį į Kauną suteikė VŠĮ „Atminties vietos“. Čia projekto dalyviai pakviesti į ekskursiją, kurioje buvusių kino teatrų Laisvės alėjoje maršrutą iliustravo ne tik senieji Kauno vaizdai, bet ir Doslkio muzika bei netikėtos instaliacijos.
 

Paklausta, kaip gimė idėja organizuoti projektą „Filmuoju Kauną“, edukacinių programų koordintarė „Romuvoje“ Gintarė Pranarauskaitė išskyrė „Romuvos“, kaip seniausio kino teatro Lietuvoje, ir gimto miesto svarbą. „Norėjosi apjungti miesto, kuriame gyvename, ir kino vaidmens jame elementus. Tuo sudominti, bei užkrėsti.“ – teigė projekto vadovė.  Programoje pažintis su Kauno kino teatrų istorija, įtraukta neatsitiktinai. „Kuo daugiau žinome apie savo miestą, tuo labiau jį mylime, tuo labiau didžiuojamės savo miestu.“ – apie istorijos ir paveldo svarbą papildė „Atminties vietų“ atstovė Ana Čižauskienė, džiaugdamasi moksleivių susidomėjimu ekskursijoje.


Kūrybos svarba moksleiviui
Režisierius Karolis Kaupinis teigė manąs, kad šis projektas mažina moksleivių abejingumą. „Kai pradedi suprasti iš kur tu ateini, tai tu jau tampi neabejingas tai erdvei.“ – įžvalgomis dalinosi lektorius. „Vaikai dabar labai abejingi. Jie mandagūs, bet abejingi. Manau tai dėl to, kad jie praleidžia daug laiko patys su savimi ir su prietaisais.“ – papildė režisierius, akcentuodamas bendravimo svarbą projekto metu.

Moksleiviai džiaugėsi, kad mokymų diena buvo įvairiapusiška, galėjo pasidalinti idėjomis bei išgirsti, kaip mąsto kiti. „Kinas yra būtent tai, kas praturtina gyvenimą.“ – teigė projekto dalyvis Elijas. Projekto metu dalyviai ne tik diskutavo, bet ir turėjo sukurti trumpametražius filmukus. Bendras visų dienų dalyvių susitikimas ir filmukų peržiūra įvyko lapkričio  4 d. Moksleivių techninės kūrybos centre. Čia labiausiai susidomėjusiems kino kūrimu bei filmukų kūrime buvusiais gabiausiais, suteikta galimybė toliau gilinti žinias apie kiną.

„Jei bent dalis projekte dalyvavusių mokinių iš tikrųjų susidomės menu ir savo miestu ir, galbūt,  iškeis virtualų gyvenimą į kūrybą –  projekto tikslas bus pasiektas.“ – mintimis dalinosi projekto vadovė G. Pranarauskaitė.

Kino edukacija
Dalį projekto dalyvių iš Kauno Santaros gimnazijos atlydėjusi mokytoja Vitalija Zujavaitė džiaugėsi kino edukacine veikla, kuri leidžia pamatyti ir pažinti. „Kūryba šiuolaikiniam mokleiviui yra labai svarbi, nes ji lavina ir ugdo asmenybę.“ – teigė etikos mokytoja.

Kauno kino centras „Romuva“ jau praėjusiais metais pradėjo aktyviai vykdyti kino edukacijos veiklą. Tiek mokiniams, tiek mokytojams organizuojami įvairūs mokymai, dirbtuvės, filmų peržiūros ir diskusijos. Kino edukacija – tai ne tik mokymasis apie kiną, tai edukacija plačiąja prasme. Pasitelkdami kiną, kaip vieną iš mokymosi priemonių, mokiniai ugdo emocinį intelektą, kritinį mąstymą, mokosi diskutuoti, formuoti savo nuomonę bei ją reikšti.

 

Vaizdo įrašas