Dvi karūnos

Originalus pavadinimas

Dwie Korony

Šalis

Lenkija

Metai
2017 m.
Žanras
Dokumentika
Trukmė
86
Originalo kalba

lenkų k.

Subtitrai

lietuvių k.

Režisierius
Michał Kondrat

Michało Kondrato dokumentinė juosta su vaidybiniais elementais „Dvi karūnos“ – tai pirmasis filmas, atskleidžiantis iki šiol nežinomus lenkų tėvo Maksimilijono Kolbės (Maksymilian Maria Kolbe) gyvenimo momentus – nuo vaikystės iki lemiamo sprendimo savanoriškai atiduoti gyvybę už kitą kalinį Aušvice. Filmu siekiama priminti, o kai kuriuos žiūrovus galbūt supažindinti su aktyvia Lenkijos ir lenkų veikla ginant universaliąsias vertybes II pasaulinio karo metais bei lenkų didvyriškumu negailint jėgų, o kartais ir gyvybės ginti kitus, dažnai kitataučius žmones. „Dvi karūnos“ – tai filmas apie žmogų, siekusį pakeisti pasaulį. Tam tikra prasme jam tai pavyko, tačiau ne visiems žinoma nepaprasta šio žmogaus gyvenimo istorija. Maksimilijonas Kolbė buvo mažakalbis, tačiau žavėjo aplinkinius savo asmenybe. Filme be kita ko pristatoma jo veikla už Lenkijos ribų, atskleidžiami įvairiapusiai talentai. Dar paauglystėje Kolbė sukūrė novatorišką įrenginį, daug tobulesnį už anuometinį telegrafą. Mažai kam žinoma, kad jis buvo suprojektavęs net aparatą, skirtą judėti tarp planetų. „Dvi karūnos“ atskleidžia nuostabų vienuolio protą ir atsidavimą jo paties Nepokalianove ir Japonijoje įkurtų vienuolynų veiklai.

Filmą pristatys scenarijaus bendraautorius, pranciškonų vienuolyno Nepokalianove spaudos atstovas brolis Jacek Staszewski.

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Jono Pauliaus II piligrimų centras; partneriai: „Romuvos“ kino centras, portalas Bernardinai.lt

Nemokamus kvietimus į filmą galima atsiimti ,,Romuvos" kasoje (Kęstučio g. 62)