Drugelio miestas

Originalus pavadinimas

Butterfly City

Šalis

Lietuva, Airija, Belgija, Danija

Metai
2017 m.
Žanras
Dokumentika
Trukmė
95
Originalo kalba

rusų k.

Subtitrai

lietuvių k.

Režisierius
Olga Černovaitė
Apie režisierių

Olga Černovaitė studijavo chemiją ir biochemiją Vilniaus universitete, kur įgijo bakalauro ir magistro diplomus. 2009 m. BFM Talino universitete, Estijoje, režisierė apsigynė magistro darbą, kuriame nagrinėjo suomių dokumentiką. Jos pirmojo vidutinio metro meninės dokumentikos filmo „Jei ne tu“ tarptautinė premjera įvyko seniausiame Lenkijos tarptautiniame kino festivalyje Lubuskie Film Summer (Lagovas, 2012). Pastaruosius keletą metų Olga sudarinėjo filmų programas Guth Gafa International Documentary Film Festival Airijoje.

Atėjau ir pasakiau jai: „Kraukis daiktus! Važiuojam į stebuklų šalį, kur dar niekad nebuvai.“

Visaginas – drugelio sparnų formos miestas Lietuvoje, kadaise turėjęs būti langas Vakarams į sovietinį progresą. Įkurtas 80-taisiais kaip atominės elektrinės pagrindinė stotis, jis pritraukė žmonių iš visos Sovietų Sąjungos, padarydamas rusų kalbą vyraujančia mieste.

Vėliau įstojimas į Europos Sąjungą Lietuvai reiškė ir atominės elektrinės, o tuo pačiu ir pagrindinės miesto pramonės, uždarymą. Kai aplink tvyro geopolitinė įtampa ir jaučiamas nepasitikėjimas, ką ateitis atneš žmonėms iš Drugelio Miesto?

 

 

“Drugelio miestas” - tai savotiškas šaukimas, šaukimas atviram dialogui, šaukimas vienybei, bet ne skistymui...

- Obzor

 

„Kai pasaulis grius ir sienos išnyks, kas liks iš mūsų kultūrinio identiteto?”

„Labai aktualu, verta pamatyti”

- Film Rezensionen (Vokietija)

 

„Iš noro suprasti Visagino miestą - jo žmones, gimė didi meilė šiam miestui, režisierė suteikė progą tokio atviro ir nuoširdaus filmo sukūrimui." - NTTS

 

Vaizdo įrašai