Apsimetėliai

Originalus pavadinimas

Teesklejad

Šalis

Estija, Lietuva Latvija

Metai
2017 m.
Žanras
Drama, trileris
Trukmė
102
Originalo kalba

Estų k.

Subtitrai

Lietuvių k.

Režisierius
Vallo Toomla
Režisieriaus filmografija

„Šėtoniškas vodevilis“ (2010, trumpametražis), „Procesas“ (2010, trumpametražis), „Limonado istorija“ (2013, trumpametražis), „Apsimetėliai“ (2016, „Kino pavasaris“

Scenarijaus autorius
Livia Ulman, Andris Feldmanis
Prodiuseris
Riina Sildos, Uljana Kim, Roberts Vinovskis
Operatorius
Erik Põllumaa
Platintojas
Kino pasaka
Vaidina

Mari Abel, Andres Lepik, Laine Mägi ir kiti.

Po aborto trisdešimtmečiams Anai ir Juhanui turtingi draugai pasiūlo praleisti atostogas jų prabangioje pajūrio viloje, kol jie bus išvykę. Ana nebesijaučia gerai su Juhanu ir beveik kiekviename žingsnyje jam priekaištauja. Vieną dieną paplūdimyje, kol jie maudosi, nepažįstamieji pavagia jų daiktus. Įtampa pasiekia piką ir Ana apkaltina Juhaną bailumu, nes šis nesiėmė jokių veiksmų, nors ir viską matė. Besiginčydami jie pamato Eriką ir Trinę, kurie įsirengė stovyklavietę pajūryje. Prasidėjus audrai, kuri suniokojo stovyklautojų palapinę, Ana su Juhanu priversti pasikviesti du nepažįstamuosius į vilą praleisti naktį. Ana nusprendžia pažaisti keistą žaidimą – apsimesti vilos savininke. Kasdien melas tampa vis pavojingesnis, kol galiausiai peržengiama riba.

„Tai ir kupina metaforų pasakėčia apie griūvančius santykius, kuriuos puikiai simbolizuoja vila, pilna veidrodžių ir langų, tampančių penktu filmo personažu, ir psichologinis trileris, kurį jaunas režisierius kuria nuo pirmų kadrų ir išlaiko įtampą iki paskutinės minutės.“ (S. Lingevičiūtė)

Vaizdo įrašai