2-iejų kadrų animacija Tarptautinės vaikų dienos proga

Animacija – tai optinė judėjimo iliuzija, kurią sukuria besikeičiantys paveikslėliai. Ar žinojote, kad sukurti animacijai reikia vos 2 kadrų? Juos labai greitai kaitaliojant sukuriama optinė iliuzija, kad objektas juda, taip yra todėl, kad mūsų smegenys nespėja suprasti taip greitai besikeičiančių vaizdų kaip atskirų ir sujungia juos į vieną.

Vienas populiariausių ir paprasčiausių optinių žaisliukų - taumatropas buvo sukurtas XIX a. Taumatropas tai maža kortelė, su dviem skirtingais paveikslėliais, nupiešais kiekvienoje pusėje, prie šios kortelės reikai pririšti 2 siūlus, juos greitai sukant tarp pirštų sukuriama judesio iliuzija.

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, „Romuvos“ komanda lankėsi Kauno apskrities viešosios bibliotekos skyriuje ir kartu su Kauno neįgaliųjų jaunimo užimtumo centro jaunuoliais kūrė šiuos optinius žaisliukus.

Pasak edukacinių programų koordinatorės Gintarės Pranarauskaitės, taumatropų gaminimas yra smagus būdas susipažinti su pagrindiniais animacijos principais.