SIDABRINĖ SRUOGA: Pasiklydę Paryžiuje

Originalus pavadinimas

PARIS PIEDS NUS

Šalis

Belgija, Prancūzija

Metai
2016 m.
Žanras
Komedija
Trukmė
82
Cenzas
N-7
Originalo kalba

prancūzų, anglų

Subtitrai

Lietuvių

Režisierius
Fiona Gordon, Dominique Abel
Apie režisierių

Dominique Abel (gim. 1957 m. Briuselyje, Belgijoje), Fiona Gordon (gim. 1957 m. Australijoje).
 

Režisieriaus filmografija

„Ačiū Amūrui“ (1994, trumpametražis), „Rosita“ (1997, trumpametražis), „Ledkalnis“ (2005, „Kino pavasaris“), „Rumba“ (2008, „Kino pavasaris“), „Fėja“ (2011, „Kino pavasaris“), „Pasiklydę Paryžiuje“ (2016, „Kino pavasaris“).

Scenarijaus autorius
Fiona Gordon, Dominique Abel
Prodiuseris
Fiona Gordon, Dominique Abel, Charles Gillibert, Christie Molia
Operatorius
Claire Childeric, Jean-Christophe Leforestier
Vaidina

Fiona Gordon, Dominique Abel, Bruno Romy, Emmanuelle Riva, Pierre Richard

IMDB reitingas
8.00

Senjorų mėnesio proga kviečiame visus senjorus į nemokamas filmų peržiūras. Nemokamus kvietimus į filmą galite atsiimti laikinosios kino salės kasoje.

Po dar kino teatre „Lietuva“ juokinusio „Ledkalnio“, „Kino pavasarį“ atvėrusios „Rumbos“, linksmų „Fėjos“ gaudynių dabar Fiona vaidina išsiblaškiusią keliautoją, o Dominique’as persirengia spalvingu benamiu valkata. Jie susitinka romantiško Paryžiaus gatvėse. Kanados bibliotekoje dirbanti Fiona sulaukia tetos laiško iš Paryžiaus. Ji akimirksniu susikrauna kuprinę į Prancūzijos sostinę, kad išgelbėtų 88-erių senolę Martą („Oskaro“ premijai už vaidmenį Michaelio Haneke’s „Meilėje“ nominuota Emmanuelle Riva). Tačiau pasibeldusi į buto duris ji randa tuščius namus ir nugirsta kaimyną: Marta vieną rytą išėjo ir negrįžo. Fiona lieka viena nepažįstamame mieste. Vieną nelaimę keičia kita katastrofa: ji pameta kuprinę su drabužiais, pargriūva, šlampa po lietumi, bet vis tiek pasikliauja intuicija. Galiausiai prie Senos susipažįsta su mielu, droviu ir po tiltais snaudžiančiu klajokliu Domu. Vienišas vyrukas tampa Fionos gidu. Tuo pačiu metu Marta atranda ilgai ieškotą širdies draugą Dunkaną.

„Žavingoje, dinamiškoje ir romantiškoje „slapstick“ komedijoje tarp linksmų pokštų, modernaus šokio elegancijos, gatvės cirko humoro, bežodžių gegų, juoko pro ašaras nostalgiškai prisimenamos senosios legendinės prancūziškos komedijos ir atgaivinamos nebyliosios Holivudo komedijos. Ir taip gera regėti trumpą, bet mielą Pierre’o Richardo sugrįžimą.“ (E. Pukšta)

Vaizdo įrašai